Maraton wyborczy z sołtysami zakończono

W Naroku obyło się bez rewolucyjnych zmian. Startująca na kolejną kadencję Pani Marzena Odziomek uzyskała 96% poparcie wśród wyborców przybyłych na zebranie wyborcze. Zatem zachowana została ciągłość władzy w tym sołectwie.

W kolejnym dniu – 10 stycznia br. odbyło się zebranie wyborcze w Karczowie. Odnotowano rzadko spotykaną frekwencję wyborczą. Tak jak w przypadku Dąbrowy, widać było, że miejscowa społeczność żyje wyborami i aktywnie chce uczestniczyć w rozstrzyganiu o tym, kto będzie rządził sołectwie na kolejne 4 lata. Do wyborów startowało 2 kandydatów. Zdecydowane zwycięstwo odniósł Pan Józef Gerc, dotychczasowy sołtys, uzyskując 71 % poparcia.

Ostanie zebranie wyborcze w dniu 11 stycznia br. przeprowadzono w Mechnicach. Na sołtysa startowała Pani Teresa Kowolik uzyskując mandat na kolejną kadencję przy 100 % poparciu.

Podsumowując organizację wyborów, ze swojej strony serdecznie  dziękuję  komisjom wyborczym wyłonionym z mieszkańców sołectw, które uczestniczyły w rachowaniu głosów. Komisjom wyborczym przypadło także zweryfikowanie listy wyborców pod kątem zamieszkania  wyborcy
w sołectwie. Było to istotne i ważne zajęcie, bowiem zdarzyło się w jednym sołectwie, że komisja wyborcza w wyniku analizy zapisów dostrzegła osobę, która w dniu wyborów  nie ukończyła 18 lat, a inna osoba wpisana była dwukrotnie na listę.

Ostatnim akcentem wyborów będzie wręczenie zaświadczeń nowo wybranym  sołtysom i radom soleckim przez Wójta Gminy Pana Marka Leję.
W przypadku Żelaznej, gdzie żaden z wyborców nie zgodził się na kandydowanie na sołtysa,  sołectwo od dnia 14 stycznia br. reprezentował będzie samodzielnie przewodniczący Rady Sołeckiej Pan Józef Przybyła. Będzie to trwało do czasu wyboru nowego sołtysa. W najbliższym okresie czasu zaplanowano w Urzędzie Gminy serię spotkań sołtysów i rad sołeckich z Wójtem, w celu zapoznania nowo wybranych z zadaniami sołectwa.

Kończąc, składam gratulacje wszystkim wybranym sołtysom i członkom rad sołeckich i życzę nieustającego pasma sukcesów w pracy na rzecz mieszkańców.

Rudolf Szymainda sekretarz gminy

Opublikował(a): Katarzyna Gołębiowska-Jarek
Data publikacji: 12-01-2015 13:03
Przewiń do góry