Wybory sołtysów – ciąg dalszy

7 stycznia obyło się zebranie wyborcze w Prądach. Obyło się bez niespodzianek. Jedyny kandydat na sołtysa, a był nim Pan Andrzej Piotrowicz otrzymał 100 % poparcia. Podkreślić należy niespotykaną,  frekwencję wyborczą w czasie głosowań, w odróżnieniu do innych sołectw.

Sensacyjnie natomiast przebiegło zebranie wyborcze w Dąbrowie w dniu 8 stycznia. Po 20 latach rządów Pani Wiesławy Zarwańskiej, wybrano nowego sołtysa Panią Elżbietę Mojzyk. Godna podkreślenia okazała się frekwencja. Nigdy do tej pory w historii organizowania zebrań wiejskich i zebrań wyborczych w Dąbrowie nie uczestniczyła tak duża ilość mieszkańców. Na zebranie wyborcze przyszło aż 136 osób, lokal wyborczy, gdzie przeprowadzano głosowania, ledwo pomieścił wszystkich wyborców.

W dniu dzisiejszym( 9 stycznia) przeprowadzone będzie zebranie wyborcze w Naroku, jutro ( 10 stycznia ) w Karczowie, a w niedzielę 11 stycznia w Mechnicach. W poniedziałek 12 stycznia, złożę kolejną informację o wynikach wyborów sołtysów w tych sołectwach.

Rudolf Szymainda Sekretarz Gminy

Opublikował(a): Katarzyna Gołębiowska-Jarek
Data publikacji: 09-01-2015 11:03
Przewiń do góry