Bory zapraszają w piątek

Partnerstwo Borów Niemodlińskich w imieniu własnym oraz LGD Wspólne Źródła z Korfantowa (partnera projektu) serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców, sympatyków i odwiedzających Bory Niemodlińskie na spotkanie podsumowujące "Program ochrony wilgotnych łąk Borów Niemodlińskich- Derkacz", które odbędzie się 12 grudnia 2014 roku (piątek) o godzinie 17:00 w Sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Niemodlinie.
Gośćmi spotkania będą przyrodnicy Dolnośląskiego Ruchu Ochrony Przyrody z Wrocławia, którzy zaprezentują walory przyrodnicze łąk Borów Niemodlińskich, przedstawią wyniki rocznych obserwacji czajek, derkaczy i kszyków a także motyli z rodziny modraszków. Ponadto opowiedzą o tym dlaczego warto kosić łąki i jak otrzymać do tego koszenia dodatkowe dopłaty rolnośrodowiskowe wynikające z użytkowania najcenniejszych przyrodniczo łąk. Projektem objęte zostały łąki koło miejscowości: Grodziec, Niemodlin, Strzeleczki, Dobra, Racławiczki, Rzymkowice, Ligota Prószkowska, Prószków, Nowa Kuźnia, Przysiecz, Wierzbie, Sowin, Tułowice, Lipno, Korfantów, Rączka, Przechód, Ligota Tułowicka, Goszczowice, Szydłów. 
Na spotkaniu odbędzie się również premiera filmu o Borach Niemodlińskich. Film pt. „Bory Niemodlińskie. Ludzie i las”, zrealizowało Partnerstwo Borów Niemodlińskich we współpracy z firmą Sky-Video z Bielska-Białej. 
„Bory Niemodlińskie ukształtowały się zaledwie kilka tysięcy lat temu. Ale co o nich wiemy? Jak powstał ten las? Co ukształtowało jego różnorodność i charakter?”. Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziemy właśnie w filmie „Ludzie i las”. Zobaczymy Bory jakimi były, są i jakie mogą być. Zapraszamy do wspólnej, 20-minutowej podróży filmowej.
 
Każdy uczestnik spotkania otrzyma broszurę podsumowującą projekt oraz będzie mógł dokonać zapisu na płytę z nagraniem filmu o Borach Niemodlińskich.

Poster - zaproszenie 1.jpegzaproszenie 2-2.jpeg

Poster - zaproszenie 1.jpeg

Opublikował(a): Katarzyna Gołębiowska-Jarek
Data publikacji: 08-12-2014 22:42
Przewiń do góry