Wójt dziękuje mieszkańcom Gminy Dąbrowa

Szanowni mieszkańcy Gminy Dabrowa

Serdecznie dziękuję Państwu za udział w wyborach samorządowych. Mimo braku kontrkandydatów do objęcia funkcji Wójta i w wielu okręgach wyborczych braku kontrkandydatów starających się o mandat radnego, frekwencja wyniosła ponad 36%. Oczywiście jest ona niższa niż w poprzednich wyborach, ale i tak uzyskałem 2199 głosów poparcia, co stanowi ponad 85% ważnych głosów - to jeden z najlepszych wyników w województwie.

Bardzo dziękuję za tak wysokie poparcie. Jest to dowód na to, że Państwo pozytywnie oceniają nasze dokonania. Podkreślę jeszcze raz słowo „nasze”, bo to wspólny sukces wielu osób: radnych, sołtysów, dyrektorów placówek oświatowych, prezesów OSP i klubów sportowych oraz mieszkańców. Jeżeli mowa o radnych - to wszyscy kandydaci, którzy reprezentowali mój Komitet Wyborczy Wyborców „TU JEST NASZ DOM” zdobyli mandaty w nowej Radzie Gminy. Dziesięciu wygranych na dziesięciu kandydatów z lokalnego komitetu wyborczego, a nie z żadnej partii, to ogromny sukces. Z tej drużyny (10 w polu i ja na bramce) trzech radnych „zagra” z nami po raz pierwszy: Maria Rynkowska z Mechnic, Leszek Koksanowicz z Karczowa, Mariusz Konopa z Ciepielowic. Tak jak w poprzednich kadencjach  będziemy współpracować owocnie i efektywnie z radnymi  z pozostałych komitetów (cztery mandaty  uzyskała Mniejszość Niemiecka, a jeden KWW „Przyjaciół Dąbrowy”). Wśród tej piątki znajduje się również trójka nowicjuszy. Łącznie więc w nowej radzie będzie aż 6 nowych radnych.

Zdaję sobie również sprawę, że 382 osoby zakreśliły opcję „NIE” przy moim nazwisku. Chcę niezadowolonych przekonać do siebie. Być może trzeba będzie wyjaśnić pewne sprawy, a być może po prostu wykonać zadania, które zaplanowaliśmy i tym przekonamy Was do siebie. Liczę na kontakt i przekazanie mi Państwa konkretnych potrzeb. Nasze zamierzenia przedstawiłem szczegółowo w moim folderze wyborczym. Jest ich sporo i na pewno poprawią komfort życia w naszej gminie. Myślimy tu głównie o drogach, o drogach i jeszcze raz o drogach. Wiele osób nie potrafi docenić naszych działań typu budowa hali sportowej,  boiska Orlik czy kanalizacji, bo codziennie muszą pokonywać „tor przeszkód” przed własnym domem - to jest dla nich najważniejsze i determinuje sposób patrzenia i oceniania gminy. Te bardziej ambitne zamierzenia to: powstanie strefy ekonomicznej (jest już zgoda Ministra Rolnictwa na odrolnienie terenu), przejęcie i remont pałacu w Karczowie (jest już zgoda Politechniki Opolskiej na przekazanie nam pałacu). Bardzo zależy nam na budowie polderu Żelazna z nowymi wałami, które zabezpieczą Sławice, Żelazną, Niewodniki i Narok przed powodzią. Dzięki dobrej współpracy z Opolem i „wydeptaniu wielu ścieżek” są już pierwsze efekty: Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych ogłosił przetarg na projekt budowy polderu i wałów, a Opole przeznaczyło 1,4 mln zł właśnie na ten projekt. W dalszym ciągu będziemy wspierać kulturę, sport, stację opieki Caritas niosącą pomoc starszym i chorym, nie zamierzamy zamykać szkół i przedszkoli, lecz będziemy wspierać naszych najmłodszych, dalej będziemy aktywizować mieszkańców poprzez przekazywanie środków w postaci funduszu sołeckiego.

Wszyscy jesteśmy Państwu bardzo wdzięczni za poparcie, ale jednocześnie czujemy brzemię odpowiedzialności jakie na nas spoczywa. Jak zwykle liczymy na Państwa pomoc. Wspólnie zadbajmy o nasz dom.

Marek Leja

Na zdjęciu Wójt podczas uroczystego ślubowania.

1.jpeg

 

Opublikował(a): Katarzyna Gołębiowska-Jarek
Data publikacji: 28-11-2014 12:52
Przewiń do góry