Uczymy dzieci segregować śmieci

Z inicjatywy Wójta Gminy Dąbrowa Marka Lei odbył się pierwszy konkurs ekologiczny pn. "Edukacja + Segregacja”, którego głównym celem jest kształtowanie zachowań proekologicznych wśród uczniów przedszkoli i szkół naszej Gminy. Pomysł wypalił, nagrody były wspaniałe, a radości dzieciaków mnóstwo!

Przedszkolaków i uczniów postanowiono nagrodzić za wysiłek związany ze zbiórką surowców wtórnych – odpadów, które w wyniku wysegregowania nie trafią na składowisko odpadów, ale ponownie  zostaną wykorzystane w  całości lub części.

Zgodnie z regulaminem, w ramach konkursu „Edukacja + Segregacja” nagrodzone były szkoły i przedszkola, które zbiorą łącznie najwięcej kilogramów baterii, makulatury oraz puszek aluminiowych w przeliczeniu na 1 ucznia/przedszkolaka.

- Tutaj nie ma przypadku, czysta matematyka i zwyciężali faktycznie najlepsi. Cieszę się, że uczycie się w ten sposób segregacji śmieci - mówił do dzieci fundator nagród, wójt Marek Leja.

W konkursie wzięło udział 5 placówek: Publiczne Przedszkole z Naroka i Dąbrowy oraz szkoły podstawowe z Naroka, Sławic i Dąbrowy. Rozstrzygniecie odbyło się 21 października w świetlicy wiejskiej w Naroku, gdzie w roli gospodarzy wystąpiło Publiczne Przedszkole im. Św. Franciszka w Naroku oraz Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Naroku. Po występie artystycznym dzieci z przedszkola i szkoły z Naroka, wójt wręczył przedstawicielom poszczególnych placówek pamiątkowe dyplomy i nagrody.

Klasyfikacja końcowa:

  1. PP Narok        
  2. PSP Sławice

PSP Narok

  1. PSP Dąbrowa
  2. PP Dąbrowa

 

Opublikował(a): Katarzyna Gołębiowska-Jarek
Data publikacji: 22-10-2014 08:50
Przewiń do góry