Organizacje - Narok

1. OSP

ZARZĄD OSP NAROK:

 1. Prezes – Joachim Troche
 2. Naczelnik - Dominik Sikora
 3. Sekretarz – Krzysztof Pietruszka
 4. Skarbnik – Andrzej Sobonkiewicz
 5. Kronikarz – Joanna Troche
 6. Gospodarz – Krzysztof Świerc
 7. Przewodniczący komisji rewizyjnej - Marek Moszner
 8. Mechanik/Kierowca – Artur Troche

IMG_3657.jpeg IMG_3706.jpeg

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Naroku powstała ok. 1932 roku, a pierwszym jej komendantem byli Sufner Franciszek oraz Gbur Józef. Po wojnie funkcję komendanta straży przejął Wojciech Sdzuj i pełnił ją aż do śmierci, czyli do roku 1974. Jego następcą wybrano Waldemara Michalla. Sprzęt jakim wówczas dysponowała straż to; motopompa, Star 20 oraz przyczepa ręczna zaczepiana do ciągników. Patrząc z dzisiejszej perspektywy straż w Naroku nie była dobrze wyposażona, a mimo to sprawnie działała i jeździła gasić pożary.  W tym czasie garaż na samochód strażacki znajdował się w SKR. W Naroku. W kwietniu 1982 r. strażakom z Naroka zostało przekazane pomieszczenie w świetlicy wiejskiej. W 1986 na Gminnych Zawodach Strażackich, które odbyły się w Naroku drużyna młodzieżowa zajęła I miejsce. 7 lat później dzięki staraniom prezesa OSP Teofila Buhla zakupiono używany samochód ŻUK, który przerobiono na wóz bojowy. Przez kilkanaście lat jednostka strażacka w Naroku bardzo się rozwinęła. Rok 1996 był dla narockich druhów rokiem przełomowym, gdyż 25 sierpnia odbyła się uroczystość otwarcia i przekazania boksu, który wybudowano przy świetlicy wiejskiej. Podczas uroczystego nabożeństwa została poświecona figura św. Floriana- patrona strażaków, ofiarowana przez ks. proboszcza Jerzego Wybrańca.

Obecnie jednostka może pochwalić się nowym wozem bojowym, który pozyskano dzięki staraniom  prezesa Andrzeja Ofiery, mechanika Joachima Troche, kierowcy Artura Troche, prezesa GZ OSP Jerzego Michalczyka  oraz obecnego wójta gminy Pana Marka Leji i radnych naszej gminy. Jak mówią strażacy „ z nowego wozu jesteśmy bardzo zadowoleni i mamy nadzieję, że dzięki niemu będziemy mogli sprawniej zwalczać lokalne zagrożenia”.

Od wielu lat straż w Naroku organizuje „ wodzenie niedźwiedzia”, z którego dochód przeznaczony jest na jednostkę OSP oraz wsparcie miejscowych inicjatyw np. Święto Marcina. W czasie tegorocznych ferii zimowych strażacy  z myślą o najmłodszych przygotowali na boisku szkolny lodowisko. Strażacy aktywnie włączają się w organizację dożynek wiejskich, festynów oraz imprez i uroczystości.

Joanna  Troche, Michał Moszner

2. LZS

11 Boisko LZS.jpeg

Aktualne wyniki LZSu: 90minut

3. TSKN

ZARZĄD TSKN W NAROKU:

 1. ANNA DUDEK - przewodniczaca
 2. SABINA URBAN - zastepca przew.
 3. KRYSTYNA LISSON - skarbnik

 

Opublikował(a): Katarzyna Gołębiowska-Jarek
Przewiń do góry