II Festyn w Niewodnikach

II Festyn Sportowy w Niewodnikach (9-10 sierpnia)

Sławice odjechały z pucharem

-"Cieszę się, że nie poprzestaliście na pierwszym festynie w Niewodnikach i znowu potrafiliście zorganizować fajną zabawę połączoną z rywalizacją sportową" - mówił na koniec drugiego dnia imprezy w Niewodnikach wójt Gminy Dąbrowa, Marek Leja, fundator pucharów i statuetek w Turnieju Piłkarskim im. Józefa Moczko.

Na boisku rywalizowano w drugi dzień. Przez blisko 8 godzin, w olbrzymim upale mierzyli się piłkarze LZS Golczowice, LZS Sławice, LZS Żelazna, LZS Dąbrowa oraz gospodarze LZS Niewodniki. W finale LZS Sławice 1-0 ograł obrońców tytułu i zarazem gospodarzy. Zwycięską bramkę strzelił Damian Piśla. Bardziej zacięta była potyczka o trzecie miejsce, bowiem w regulaminowym czasie Golczowice remisowały 1-1 z Żelazną. O wszystkim zdecydowała seria rzutów karnych, a tutaj o jedno trafienie lepsi byli gracze z Golczowic. Wybrano także najlepszego zawodnika (Sławomir Tramsz z Golczowic) oraz najlepszego bramkarza. Jak przed rokiem tę statuetkę zabrał ze sobą golkiper z Niewodnik, Andrzej Król. Całe zawody sędziował Adam Czerwiński z Lewina Brzeskiego.

Pierwszy dzień festynu, sobotę, zdominowała zabawa na otwartym powietrzu. Licznie przybyli mieszkańcy Niewodnik i okolicy spać poszli dopiero nad ranem.

- "Za jakiekolwiek niedociągnięcia przepraszam, za wsparcie dziękuję" - mówił na koniec Rafał Moczko, syn Józefa, imienia którego rozgrywany był piłkarski turniej.

II Turniej Piłkarski im. Józefa Moczko w Niewodnikach o Puchar Wójta Gminy Dąbrowa

Mecz o 3. miejsce 

LZS Golczowice - LZS Żelazna 1-1, k. 4-3

Finał

LZS Sławice - LZS Niewodniki 1-0
Bramka Damian Piśla
Najlepszy Zawodnik Turnieju: Sławomir Tramsz (LZS Golczowice)
Najlepszy Bramkarz Turnieju: Andrzej Król (LZS Niewodniki)

 

 

Opublikował(a): Katarzyna Gołębiowska-Jarek
Data publikacji: 11-08-2014 14:04
Przewiń do góry