Festynowy weekend w Prądach

jak to na wsi.. wiejski festyn, na boisku przy ul. Sportowej w Prądach...

są dmuchane zamki, balony z helem, wiatraki, bańki, plastikowe zabawki. Można kupić kawkę i pyszne ciasto domowej roboty. Są również lody, grill i okoliczny didżej na scenie, który zabawia przybyłych gości.
Jest słońce, śmiech dzieci, kilka zdań zamienionych z sąsiadem i nadchodzący zapach lata…

Sołectwo Prądy zorganizowało w ostatnią sobotę i niedzielę Festyn Wiejski, w którym ilość i forma atrakcji zarówno dla dzieci i dorosłych była imponująca. 
Pierwszy dzień miał spokojny początek w rytmach występów solistek ze Studia Piosenki w Dąbrowie pod kierownictwem Jarki Letkiej, występ Natalii Słodkowskiej a następnie Koncert Gwiazdy Sobotniego Wieczoru Sports Brothers i innych atrakcji przeplatanych konkursami i zabawami dla dzieci oraz dorosłych. Przeciąganie liny, „puszczanie bąków”, skakanie w workach, ubijanie piany przez mężczyzn, wyścigi w jedzeniu lodów przez kobiety i słodkie nagrody nakręcały nie tylko dziecięce ferajny.  Do tańca i wspólnej zabawy zachęcał DJ Lech z Niemodlina, który uwiódł publikę do 3 nad ranem.

W niedzielę na uwagę zasługiwał każdy punkt programu.  Konkurencja „Sołtys kontra Sołtys” udowodniła wiedzę na temat wsi każdego z sołtysów oraz doskonałą znajomość terenu naszej gminy. Sołtysi za pomocą przymiotników udowadniali sobie nawzajem wartość i atrakcyjność swoich „sołeckich metropolii”, a jajeczny turniej zwieńczył te potyczki. Żeglarską nutą kołysał publikę zespół szantowy „Pod Masztem” a do snu nie dopuścił drugi dzień z rzędu DJ Lechu. W niedzielne popołudnie nie zabrakło pokazu walki Mistrza Świata w taekwondo Bartosza Chaducha – mieszkańca Prądów, na które fani przyjechali z okolicznych wsi. Spisał się nie tylko na medal jako mistrza świata w walce ale również jako mistrz dla swojej mamy, która wręczyła osobiście medal Bartkowi.

Organizatorzy dziękują sponsorom:

1

Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Wydrowice

2

Auto Czok

3

Tadeusz Wojdyła

4

Kazimierz Wojdyła

5

REMOST Robert Osolisz

6

Karczma Zagłoba Opole

7

Krystian Kubis Chróścina

8

Wiesław Łoziński

9

Usługi Remontowo-Budowlane Andrzej Chaduch

10

Auto Naprawa Tadeusz Sydor

11

Meble Czech

12

Jarosław Surma

13

Gospodarstwo Drobiarskie Jerzy Diłaj

14

Szkółka krzewów i drzew Opole Leszek Mularz

15

Zofia i Wiktor Łaszkiewicz

16

Pol-Części Ireneusz Sydor

17

Bogdan Śnietura

18

Firma GIGABIT

 

 

Opublikował(a): Katarzyna Gołębiowska-Jarek
Data publikacji: 16-07-2014 15:08
Przewiń do góry