Narok ...w krainie bajek

25 maja w Naroku odbył się festyn inaugurujący uroczyste otwarcie wiejskiego placu zabaw "Narok w  krainie bajek"
 
Po przywitaniu gości przez sołtys Marzenę Odziomek, która wcieliła się w rolę uroczej Myszki Miki, Wójt Gminy Dąbrowa Marek Leja uroczyście otworzył plac zabaw przecinając czerwoną wstęgę, a ksiądz proboszcz Witold Walusiak dokonał jego poświęcenia. Otwarcie było ważnym momentem dla mieszkańców Naroka, którzy włożyli wiele pracy i dołożyli wszelkich starań, aby to miejsce powstało. Plac zabaw mógł powstać przede wszystkim dzięki funduszowi sołeckiemu, który przydzielany jest przez Gminę Dąbrowa.
 
Dzieci cieszyły się po swojemu
Słowa „cieszymy się” były najczęściej wypowiadanymi podczas tego wydarzenia.  
Ale najbardziej radowały się dzieci.  One nie musiały mówić nic, ich radość z tego, że mają swój plac zabaw w samym środku wsi przejawiała się w działaniu. Maluchy właściwie nie schodziły z nowej zjeżdżalni, karuzeli i innych urządzeń zamontowanych na placu.
 
Festynowe występy
Festyn uświetniły występy pięknie przebranych wychowanków Publicznego Przedszkola im. św. Franciszka z Asyżu, jak również Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II. Goście wysłuchali także Gminnej Orkiestry Dętej działającej przy GOKiR w Dąbrowie oraz obejrzeli popisy taneczne grupy "ASTER" Damiana Gorazdowskiego, również pracującej przy gminnym ośrodku kultury.
 
Pamiętali o mamach
Z uwagi na obchodzony 26 maja Dzień Mamy, przedszkolaki oraz uczniowie klasy drugiej w pięknych słowach i gestach pokazały, jak ważne w naszym życiu są mamy i podziękowały za ich obecność. Natomiast uczniowie pozostałych klas przedstawili krótkie scenki z bajek. Klasa pierwsza pokazała bajkę ,,Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków’’, trzecia ,,Kota w butach’’, czwarta ,,O księżniczce, która szukała męża’’, piąta ,,Smerfy’’, a szósta w nowoczesnej wersji ,,Jasia i Małgosię w hipermarkecie’’.
 
Gargamel i inni
Wszyscy obecni mogli poczuć się jak w prawdziwej bajce m.in. za sprawą obecnej na placu zabaw stałej  dekoracji w postaci Królewny Śnieżki z siedmioma krasnoludkami, Kubusia Puchatka i jego przyjaciół, smerfów wraz  z Gargamelem i klakierem oraz pszczółki Mai i Gucia.
Oprócz części artystycznej dzieci mogły wziąć udział w konkurencjach sportowych prowadzonych przez Myszkę Miki, w rolę której wcieliła się Sylwia Swaczyna, w grach i zabawach prowadzonych przez zabawnego klowna, w tej roli Roksana Odziomek, która również wraz z klownem dziewczynką, Joanną Krause i panią Marzenką z przedszkola, w iście artystyczny sposób malowały twarze dzieci. 
Całą imprezę bajkowo poprowadził Roland Krause, a muzyką festynu uświetnił Michał Krause. 
Sołtys i Rada Sołecka serdecznie dziękują wszystkim za liczny udział.
Marzena Odziomek

 

Opublikował(a): Katarzyna Gołębiowska-Jarek
Data publikacji: 28-05-2014 11:55
Przewiń do góry