105 Rocznica Odzyskania Niepodległości w Gminie Dąbrowa

105 Rocznica Odzyskania Niepodległości w Gminie Dąbrowa. Uroczystości przy obelisku w Ciepielowicach rozpoczęły się od wciągnięcia flagi na maszt. W podniosłej atmosferze i przy akompaniamencie Orkiestry Dętej Gminy Dąbrowa Wind Power odśpiewano hymn państwowy RP, a uczniowie z PSP Dąbrowa zaprezentowali hymn swojej szkoły im. Szarych Szeregów. Podczas wydarzenia głos zabrali Wójt Gminy Dąbrowa Katarzyna Gołębiowskiej-Jarek oraz Przewodniczącego Rady Gminy Mariusza Konopa. Następnie złożono kwiaty przy obelisku. Na zakończenie odbył się koncert pieśni patriotycznych, w wykonaniu gminnej orkiestry. Wydarzenie zorganizowano pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Andrzeja Buła i przy finansowym wsparciu Województwa Opolskiego.
Drodzy Mieszkańcy dziękujemy za tak liczny udział we wspólnym świętowaniu. Ponadto składamy podziękowania dla wszystkich przybyłych delegacji z terenu naszej gminy: szkół, przedszkoli, jednostek ochotniczych straży pożarnych, sołtysów i radnych.
Dziękujemy za współorganizację Gminnemu Ośrodkowi Kultury i Rekreacji w Dąbrowie,  Szkole Podstawowej w Dąbrowie, Sołectwu Ciepielowice, Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbrowie oraz Seniorom z Klubu Seniora w Dąbrowie.

 

Opublikował(a): Katarzyna Dworczak
Data publikacji: 13-11-2023 08:30
Przewiń do góry