Katarzyna Gołębiowska-Jarek

Zdjęcie WhatsApp 2023-10-30 o 20.00.09_8b8a41e8.jpeg

Katarzyna Gołębiowska-Jarek, wójt gminy Dąbrowa od 2018 r.

Wykształcenie wyższe. Ukończyła studia MBA, uzyskując tytuł Executive Master of Business Administration na Uniwersytecie Ekonomicznym, oraz studia podyplomowe BHP na Akademii Zarządzania i Administracji w Opolu.

Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując na stanowisku Dyrektor Zarządzający w JURAN ART. COMPANY SP.Z.O.O, assistant director administrative specialist w JD Trade Sp. z.o.o. Pracowała również jako pracownik samorządowy poznając struktury gminne i lokalne potrzeby. Pełniąc funkcję prezesa Stowarzyszenia Miłośników Chróściny angażowała się w działania na rzecz społeczności lokalnej, a także pozyskiwała środki zewnętrzne m.in. na rewitalizację Parku Dworskiego w Chróścinie. Jest autorką wielu publikacji dotyczących parku w Chróścinie jak i samej miejscowości. Od 2018 roku piastuje stanowisko Wójta Gminy Dąbrowa. Wybory wygrała startując z własnego komitetu.

W 2021 roku zdobyła Złoty Laur Umiejętności i Kompetencji w kategorii Samorząd Terytorialny, Zawodowy i Gospodarczy w prestiżowym konkursie organizowanym przez Opolską Izbę Gospodarczą. Jest Opolską Ambasadorką Unii Europejskiej, w kategorii ochrona środowiska. Na swoim koncie posiada również odznakę Przyjaciel Dziecka przyznaną przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci oraz Przyjaciel Niewidomych przyznaną przez Związek Niewidomych.

Wolny czas spędza aktywnie. Podejmuje liczne wyzwania. Morsuje, saunuje i jeździ na nartach. Matka 3 synów i żona. Wyjątkowo kocha zwierzęta, szczególnie psy. Jest szczęśliwą właścicielką psa labradora o imieniu Bronek. Jak sama o sobie mówi, nie lubi siedzieć w miejscu, a energii dodają jej ludzie. Chętnie spotyka się z mieszkańcami, dzięki czemu poznaje ich potrzeby i oczekiwania.

Opublikował(a): Jacek Szopiński
Data publikacji: 30-10-2023 20:28
Przewiń do góry