Dożynki Gminno-Parafialne '2023

Uroczystości rozpoczęły się od mszy dożynkowej pod namiotem, później na ulice Dąbrowy wyruszył barwny korowód dożynkowy. Prowadzony przez służby konwój z wieloma kolorowymi wozami, przebierańcami na motocyklach i wesołą orkiestrą przejechał przez wieś i wrócił na boisko w Dąbrowie, gdzie hejnaliści myśliwscy z kół łowieckich z Opola i Niemodlina dali wszystkim sygnał do oficjalnego rozpoczęcia uroczystości dożynkowych.

Wójt gminy Katarzyna Gołębiowska-Jarek w swoim dożynkowym wystąpieniu wspominała solidarność, jaką mieszkańcy gminy Dąbrowa od pierwszych dni rosyjskiej napaści okazali mieszkańcom ogarniętej wojną Ukrainy, życzyła też rolnikom, mieszkańcom i gościom uroczystości, aby na ich stołach nigdy nie zabrakło chleba - najważniejszego symbolu dożynek, symbolu dostatku, sytości i obfitości.

Po podzieleniu się chlebem z tegorocznych zbiorów nadeszła pora na rozstrzygnięcie konkursu koron żniwnych. Werdykt jury był demokratyczny – wszystkie korony zdobyły identyczne nagrody, a do reprezentowania gminy Dąbrowa w konkursie wojewódzkim wybrano koronę wykonaną w sołectwie Narok.

Popołudnie i wieczór wypełniły prezentacje artystyczne. Gości pod namiotem tanecznie bawiły Niwniczanki, Siołkowiczanki i DT Scorpion, a w świat największych przebojów filmowych zabrała gości gmina orkiestra dęta Wind Power. Na zakończenie dożynek szampańską zabawę zapewnił zespół Andromex.  

 

Opublikował(a): Jacek Szopiński
Data publikacji: 31-08-2023 11:35
Przewiń do góry