Warsztaty zielarskie w gminie Dąbrowa

Od niedawna w Naroku, nieopodal Odry powstała Zagroda Edukacyjna Czeremchowy Gaj. Miłośnicy zielarstwa, zdrowego żywienia i życia w zgodzie z naturą z pewnością znajdą tam coś dla siebie.
W czasie warsztatów edukacyjnych prowadzonych przez właścicielkę Panią Basię i fitoterapeutkę Panią Anię uczestnicy dowiadują się jak rozpoznawać zioła, co można z nich zrobić oraz jakie są ich walory zdrowotne. Jednym z elementów spotkań jest degustacja produktów oraz warsztaty z rękodzieła.
Kolejną atrakcją Czeremchowego Gaju jest produkcja serów podpuszczkowych z mleka krowiego z dodatkiem ziół, a także licznych produktów pochodzenia roślinnego jak: herbatki, soki czy nawet kawa żołędziowa.
W zagrodzie dorastają dwie młode kózki Blanka i Anabell dzięki którym w przyszłości będą wytwarzane produkty mleczne.
Właściciele tego miejsca odtwarzają tradycje starosłowiańskie. W ogrodzie możemy zobaczyć rzeźbę Światowida z czerwonymi wstążeczkami.
Polecamy wizytę w Czeremchowym Gaju nie tylko pasjonatom zielarstwa czy tradycji słowiańskich ale również wszystkim chcących spędzić czas blisko natury. Może kolejna wycieczka rowerowa właśnie do tego miejsca.

 

Opublikował(a): Katarzyna Dworczak
Data publikacji: 07-08-2023 07:49
Przewiń do góry