Jubileusz 75-lecia LZS Mechnice

Podczas trwania obchodów 75-lecia LZS Mechcnice rozegrano szereg emocjonujących meczy, które przyciągnęły rzesze kibiców i fanów piłki nożnej. Przygotowano także liczne atrakcje, które towarzyszyły zarówno młodszym jak i starszym uczestnikom imprezy. Wieczorami przy skocznej muzyce, tłumy osób bawiło się do późnych godzin, a nawet białego rana. Ze sceny publiczność bawili kolejno zespół Bravo, DJ Cyrek i zespół Transfer.
Festyn Jubileuszowy odbywał się na boisku sportowym LZS Mechnice. W piątkowe popołudnie rozegrano mecze Oldbojów. Drużyny OSFC Langen z Niemiec, Groszmal Opole oraz gospodarze dzielnie walczyli na boisku. W sobotę przeprowadzono Turniej Orlików. Drużyny AP Striker Chróścina-Mechnice, UKS Athletic Ozimek, Akademia Orzeł Źlinice oraz Klub Sportowy GKS Komprachcice dawały z siebie wszystko. Mecze odbyły się w systemie każdy z każdym. Mecz Juniorów LZS Mechnice ze Swornicą Czarnowąsy był kolejny jaki odbył się tego dnia. Wszystkie rozgrywki zorganizowane były w ramach II Memoriału Krystiana Iwańskiego, realizując projekt Opolskie dla Młodzieży. Tego dnia rozegrano również mecz sparingowy pomiędzy LZS Mechnice a MKS Pogoń Prudnik.
Niedzielne uroczystości rozpoczęto mszą św. w kościele parafialnym w Chróścinie, którą odprawił ks. Daniel Breguła w koncelebrze duszpasterza sportowców ks. prałata Zygmunta Lubienieckiego. Od godziny 14.30 na klubowym boisku trwały kolejne rozgrywki. Pierwszym tradycyjnie był mecz Panny - Mężatki o Puchar Przechodni Prezesa Klubu, zakończony wynikiem 4:2 dla mężatek. Kolejno rozegrano Mecz Gwiazdy Mechnic XX wiek na XXI wiek. O godzinie 18 odbyła się cześć oficjalna obchodzonego Jubileuszu. W uroczystości udział wzięła Wójt Gminy Dąbrowa Katarzyna Gołębiowska - Jarek, która w imieniu Gminy Dąbrowa odebrała zaszczytny tytuł Złoty Sponsor i Przyjaciel klubu. Medalami za sportowe osiągnięcia uhonorowano wybitnych zawodników klubu. W imieniu Opolskiego Związku Piłki Nożnej oraz Polskiego Związku Piłki Nożnej pan Waldemar Antkowiak wiceprezes OZPN wręczał odznaczenia dla działaczy klubu, w tym Brązową Odznakę Honorową PZPN dla LZS Mechnice, którą przekazał na ręce Marka Lei Prezesa klubu. Z okazji 75-lecia klub otrzymał również Złotą Odznakę Honorową Krajowego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe. W dowód uznania za wieloletnią działalność na rzecz upowszechniania kultury fizycznej i turystyki w środowisku wiejskim.
Na pamiątkę tegorocznego wydarzenia wydana została Księga Jubileuszowa opisująca historię klubu. Publikacja zawiera wszystkie tabele rozgrywek od 1960 roku do dziś, bogate archiwum fotograficzne oraz opis działań poszczególnych zarządów.
Serdeczne podziękowania dla organizatorów za perfekcyjne przygotowanie wydarzenia oraz życzymy dalszej owocnej działalności klubu i sportowych sukcesów jego zawodników.

Opublikował(a): Katarzyna Dworczak
Data publikacji: 31-07-2023 13:36