Złote Pióro 2014

Już po raz XIV odbył się konkurs pod honorowym patronatem Kuratora Oświaty w Opolu oraz Wójta Gminy Dąbrowa. Złote Pióro w kategorii szkół podstawowych w tym roku otrzymała Kaja Sołtys z PSP 24 w Opolu. Wśród gimnazjalistów jurorzy pierwszego miejsca nie przyznali.  Jak co roku, Nagrodę Specjalną przyznał Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Dąbrowie Zbigniew Janowski. Otrzymała ją uczennica V klasy PSP w Żyrowej Zofia Grzyb, za wiersz pt.: "Nocne mary".

Po programie artystycznym uczniów Gimnazjum w Żelaznej (konkurs jest autorskim pomysłem dyrektor tej placówki, Aurelii Wenzel), ogłoszeniu laureatów oraz odczytaniu przez nich swoich wierszy, głos zabrali zaproszeni goście. A mówili rzeczy ważne!

- Mam taki pomysł, aby z okazji przyszłorocznego jubileuszu "Złotego Pióra", zebrać najpiękniejsze wiersze z wszystkich lat i wydać je w formie książkowej - powiedział Opolski Wicekurator Oświaty Rafał Rippel. - Obiecuję, że znajdziemy na to środki finansowe - dodał. - Cieszę się z takiej inicjatywy i wspieram ją już teraz - ucieszył się na taką deklarację Wójt Gminy Dąbrowa Marek Leja.

I w ten oto sposób możemy być już niemal pewni, że XV Wojewódzkie "Złote Pióro" doczeka się jeszcze piękniejszej oprawy, a wszyscy laureaci mogą być dumni, że ich utwory znajdą się w wyjątkowym tomiku poezji.

Wszystkie wiersze oceniało jury w składzie: opolski poeta Jan Goczoł - przewodniczący oraz członkowie: Zbigniew Janowski, Iwona Adam, Aurelia Wenzel.

 

„Poezją wyrażę wszystko”  - tak brzmiało tegoroczne hasło przewodnie XIV Wojewódzkiego Konkursu Młodych Talentów Poetyckich "Złote Pióro 2014". W poetyckiej rywalizacji wzięło udział sześćdziesięciu uczniów z całego województwa.

 

Lista nagrodzonych:

Szkoły Podstawowe:

1. Kaja Sołtys (PSP nr 24 w Opolu), "Jego pasja"

2. Zofia Grzyb (PSP w Żyrowej), "Nocne mary"

3. Justyna Witkowska (PSP nr 15 w Opolu), "To właśnie ja"

Wyróżnienia:

Taisja Konowałow (PSP nr 15 w Opolu), "Płomień"

Maja Szewczyk (PSP nr 2 w Opolu), "Język ojczysty"

 

Gimnazja:

1. nie przyznano

2. Alicja Mendiuk (PG nr 5 w Opolu), "Dwie wazy"

3. Adam Grycan (PG nr 5 w Opolu), "Jak rośnie przywiązanie"

Wyróżnienia:

Bartosz Bednarski (Gimnazjum nr 1 w Głubczycach), "Ratusz"

Aleksandra Calicka (PG nr 9 w Opolu), "Moje ważne pytanie"

 

Nagroda Specjalna Dyrektora GOKiR w Dąbrowie:

Zofia Grzyb (PSP w Żyrowej), "Nocne mary"

 

 

Opublikował(a): Katarzyna Gołębiowska-Jarek
Data publikacji: 27-03-2014 11:24
Przewiń do góry