Dwa nowe place zabaw

20 marca 2014r. na stronie Urzędu Wojewódzkiego została umieszczona lista rankingowa dofinansowanych projektów w ramach Rządowego Programu Radosna Szkoła. Informujemy, ż zgodnie z zatwierdzoną przez Wojewodę Opolskiego listą, Gmina Dąbrowa otrzyma wsparcie finansowe na utworzenie dwóch nowych placów zabaw. 
Pierwszy plac zabaw zostanie utworzony na terenie szkoły w Dąbrowie, drugie bezpieczne miejsce do zabaw stworzymy przy szkole w Sławicach.
Wnioskowana kwota dofinansowania z programu to: dla Dąbrowy – 114 000 zł, zaś dla Sławic – 62 050 co stanowi 50% kosztów planowanej inwestycji. 
 


Program "Radosna Szkoła" został opracowany w odpowiedzi na Nowa Podstawę Programową, obowiązującą od września 2009 roku. M.in. z powodu rozpoczęcia nauki w szkole przez dzieci 6-letnie, ma za zadanie:
•    ułatwić 6-latkom rozpoczęcie nauki w szkołach poprzez dostosowanie warunków nauki do wieku rozwojowego dzieci
 
•    umożliwić dzieciom z terenów wiejskich dostęp do nowoczesnych pomocy edukacyjnych
 
•    stworzyć takie warunki do wyposażenia szkół, aby były dostosowane do potrzeb rozwojowych dzieci w młodszym wieku szkolnym.Nasze wnioski uklasyfikowały się na  dwóch pierwszych miejscach z najwyższą liczbą punktów. 
Place zabaw będą oddane do użytku przed 1 września 2014r. 

Radosna Szkoła.jpeg

http://www.bip.opole.uw.gov.pl/artykul/listy-wnioskow-zakwalifikowanych-do-udzielenia-wsparcia-finasowego-w-2014-r-w-ramach-rzadowego-programu-wspierania-w-latach

PDFlista wniosków zakwalifikowanych do dofinasowania w 2014 roku - szkolne place zabaw.pdf (263,73KB)

 

 

Opublikował(a): Katarzyna Gołębiowska-Jarek
Data publikacji: 25-03-2014 10:23
Przewiń do góry