Sala gimnastyczna w Naroku oficjalnie otwarta

Mamy kolejną salę gimnastyczną w gminie Dąbrowa. Przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Naroku oficjalnie otwarto piękny sportowy obiekt. W uroczystości udział wzięli: Zbigniew Kubalańca Wicemarszałek Województwa Opolskiego, Arkadiusz Wiśniewski Prezydent Miasta Opola, Przewodniczący Rady Gminy Mariusz Konopa wraz z radnymi, Dyrektorzy gminnych jednostek oraz placówek szkolnych i przedszkolnych, Proboszcz Parafii św. Floriana w Naroku, przedstawiciele leśnictwa i policji, lokalni liderzy oraz licznie przybyli przyjaciele szkoły.
Dzięki determinacji i zaangażowaniu samorządowców udało się zaprojektować i otrzymać finansowe wsparcie na powstanie obiektu. Inwestycja została sfinansowana ze środków pochodzących z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, budżetu Miasta Opole, gminy Dąbrowa oraz Samorządu Województwa Opolskiego. Całkowity koszt wyniósł 6.095.000 zł.
Dzięki współpracy powstała sala gimnastyczna na miarę XXI wieku. Od teraz uczniowie będą mogli rozwijać swoje umiejętności i sportowe pasje. Obiekt będzie również służył społeczności lokalnej m.in.: na potrzeby organizacji wydarzeń kulturalnych oraz zajęć sportowych. Będzie możliwość wynajmu sali na imprezy i zajęcia komercyjnie.
W drugiej części ceremonii otwarcia mogliśmy podziwiać pokaz akrobatyczny oraz rozgrywki powołanych do kadry olimpijskiej - przybyłych gości. Zawodnicy po mistrzowsku zaprezentowali swoje umiejętności w konkurencjach przygotowanych przez Dyrektora Bartłomieja Walków oraz uczniów Szkoły Podstawowej w Dąbrowie. Na zakończenie uczniowie z Naroka wykonali taniec z hula-hop oraz piosenkę wraz ze sportową choreografią.

Opublikował(a): Katarzyna Dworczak
Data publikacji: 22-06-2023 17:23