Wizyta studyjna delegacji z Pražma w gminie Dąbrowa

Projekt „Bezpieczna, zielona, dynamiczna Gmina Dąbrowa” realizowany jest w ramach Programu Interreg V-A Czechy-Polska Fundusz Mikroprojektów w Euroregionie Pradziad miał na celu promocję regionów pogranicza. W dniach 14 – 16 września odbyła się wizyta studyjna delegacji z Pražma, gminy która jest naszym partnerem w projekcie.
Podczas trzydniowej wizyty goście mieli okazję zapoznać się z lokalną tradycją, kulturą, a także walorami przyrodniczymi naszej gminy.
Wspólnie z przedstawicielami gminy Dąbrowa, samorządowcy z Czech zwiedzili Opole, a także naszą gminę.
Między innymi mogli podziwiać walory Dworskiego Parku w Chróścinie, po którym osobiście oprowadziła ich Wójt Gminy Dąbrowa Katarzyna Gołębiowska – Jarek.  Odwiedzili Krainę Malucha w Żelaznej i Koło Gospodyń Wiejskich w Naroku, a także lokalne perełki takie jak Stajnia Karczów i Rodzinny Park Rozrywki w Lipowej. Podczas wizyty udało im się również zaprezentować zmodernizowany Urząd Gminy w Dąbrowie. Wszystko w ramach Projektu realizowanego ze środków otrzymanych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (85%) oraz środków krajowych (5%). W sumie otrzymano kwotę 20 322,65 euro dofinansowania na ten cel. W ramach zadania powstała również książka oraz film prezentujący atrakcje turystyczne, walory przyrodnicze oraz dziedzictwo kulturowe Gminy Dąbrowa i Gminy Pražmo.

 

Interreg v-a Czechy-Polska Fundusz Mikroprojektów w Euroregionie Pradziad.jpeg

Opublikował(a): Katarzyna Dworczak
Data publikacji: 21-09-2022 11:18
Przewiń do góry