Pradziad zdobyty

Turystyka rowerowa to wspaniały sposób na aktywny wypoczynek. Jedną z form promowania jej wśród młodzieży naszej gminy jest organizowany podczas wakacji, przez koło turystyczne „TRAMP – EK” działające przy ZS w Chróścinie, Krajoznawczy Rowerowy Obóz Wędrowny Absolwentów (KROWA).
Od czterech lat miłośnicy dwóch kółek z Chróściny pedałują po drogach i bezdrożach, zachwycając się pięknem odwiedzanych regionów Polski i przeżywając liczne przygody. W tym roku uczestnicy KROWY wybrali się na kilkudniową wyprawę po polsko-czeskim pograniczu. Trasa wiodła przez Nysę, Głuchołazy, Zlaté Hory, Karlovą Studánkę, aż na najwyższy szczyt Jeseników – Pradziada (1492 m.n.p.m.), który był kulminacyjnym punktem wyprawy.
W drodze powrotnej absolwenci odwiedzili jeszcze Jarnołtówek, Pokrzywną, Prudnik, Białą, Tułowice, aby po przejechaniu 250 km dotrzeć do domu. Rowerowa wędrówka jak zwykle pełna była licznych atrakcji: stromych podjazdów i karkołomnych zjazdów, pięknych górskich widoków, architektonicznych perełek, kąpieli w jeziorze, jazdy w promieniach słońca i ulewnym deszczu, biwakowania w namiocie i górskim schronisku. Jednym słowem wszystkiego co sprawia, że rower może być wielką szansą na przeżycie niezapomnianej turystycznej przygody.

Opracował: opiekun   SKKT „TRAMP-EK”  K. Iwański

Zdjęcie – „Pradziad zdobyty”

DSCF7297.jpeg

Opublikował(a): Katarzyna Gołębiowska-Jarek
Data publikacji: 20-09-2013 09:30
Przewiń do góry