Informacja Powiatowego Lekarza Weterynarii w Opolu

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Opolu informuje, iż na stronie ARiMR ukazał się następujący komunikat:

Hodowcy świń będą mogli składać wnioski o pomoc na refundację do 50 proc. wydatków poniesionych na działania związane z bioasekuracją. Dokumenty będzie można składać od 20 czerwca do 22 lipca 2022r. w biurach powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa właściwych ze względu na miejsce zamieszkania albo siedzibę producenta rolnego.

Refundacji będą podlegać wydatki na:

• zakup mat dezynfekujących;
  • zakup sprzętu do wykonania zabiegów dezynfekujących, dezynsekcyjnych lub deratyzacyjnych;
  • zakup odzieży ochronnej i obuwa ochronnego;
  • zabezpieczenie budynków, w których utrzymywane są świnie przed dostępem zwierząt domowych;
  • przebudowę lub remont pomieszczeń w celu utrzymania świń w gospodarstwie w odrębnych, zamkniętych pomieszczeniach, mających oddzielne wejścia oraz niemiejących bezpośredniego przejścia do innych pomieszczeń, w których są utrzymywane inne zwierzęta kopytne- w przypadku gospodarstw, w których utrzymuje się średniorocznie nie więcej niż 50 sztuk świń.

Wnioski należy złożyć do biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa właściwego ze względu na miejsce zamieszkania albo siedzibie producenta rolnego. Można będzie to zrobić osobiście, za pośrednictwem innej osoby, poprzez platformę ePUAP lub wysłać za pośrednictwem poczty (najlepiej przesyłką rejestrowaną- w tym ostatnim przypadku o terminie złożenia wniosku decyduje data stempla pocztowego.

Opublikował(a): Katarzyna Dworczak
Data publikacji: 15-06-2022 11:43