Świetlica wiejska w Mechnicach przejdzie gruntowny remont

Świetlica wiejska w Mechnicach przejdzie gruntowny remont. Wymieniona zostanie instalacja elektryczna, okna i drzwi wewnętrzne, natomiast elementy zabytkowe zostaną odrestaurowane. Wyremontowane będą łazienki, kuchnia, podłogi, pomalowane zostaną ściany. Przebudowie ulegnie część pomieszczeń dostosowując je do potrzeb mieszkańców. Nowością będzie sposób zagospodarowania terenu przy świetlicy. Utworzony zostanie ogród deszczowy, który będzie wykorzystywał wody opadowe (z rynien budynku świetlicy) do nawadniania roślin specjalnie dobranych i dostosowanych do stref nadwodnych. Jednocześnie w ramach tego ogrodu stworzone zostanie herbarium, którego celem będzie uprawa i promocja ziół leczniczych mających dobroczynny wpływ na nasze zdrowie.
Zielony ogród - dostępny dla lokalnej społeczności, stanowić będzie miejsce spotkań, wydarzeń kulturalnych oraz rekreacji w sołectwie Mechnice.
Gmina Dąbrowa wygrała środki finansowe w naborze Partnerstwa Borów Niemodlińskich z budżetu samorządu Województwa Opolskiego. Realizacja zaplanowana na 2023 rok.

Opublikował(a): Katarzyna Dworczak
Data publikacji: 06-06-2022 10:57