Gminne Dożynki 2013

W niedzielę 1 września 2013 r. w Prądach odbyła się uroczystość podziękowania za żniwo czyli tradycyjne Dożynki. Charakter tych dożynek był szczególnie uroczysty, gdyż za żniwo dziękowała cała gmina. Sołectwo Prądy po raz pierwszy podjęły się wyzwania organizacji imprezy o takich rozmiarach. Przyznać trzeba, iż tegoroczne Święto Plonów w Prądach przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów i zaproszonych gości.
Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele p.w. Św. Jadwigi w Prądach, a następnie uformowany został korowód, który udał się na boisko LZS Orzeł Prądy. Starości dożynek – Joanna Chaduch i Andrzej Cisicki przekazali Wójtowi Gminy Dąbrowa – Markowi Leji oraz Przewodniczącemu Rady Gminy- Piotrowi Wieczorek, gospodarzom tegorocznych dożynek, chleb w geście podziękowań za tegoroczne zbiory.
Ogromne ukłony dla Sołtysa Prądów Andrzeja Piotrowicza i jego żony Joanny, Sołtysa Siedlisk - Czesława Grabarza, dla wszystkich mieszkańców zaangażowanych w organizację oraz mieszkańców, którzy zdobiąc swoje posesje nadali wyjątkowej atmosfery tegorocznym dożynkom.
 

FOTORELACJA:

1. Dożynkowy wystrój:  

 

2. Dożynkowa msza:

 

3. Dożynkowy korowód: 

 

4. Dożynkowe dzielenie chlebem:  

 

5. Dożynkowe korony:  

 

6. Dożynkowe konkursy: 

 

7. Dożynkowe występy:  

 

Opublikował(a): Katarzyna Gołębiowska-Jarek
Data publikacji: 03-09-2013 00:29
Przewiń do góry