Tak było na Festynie Dębowym

Ostatnia niedziela w Dąbrowie skupiła swoich i okolicznych mieszkańców na wiejskim Festynie Dębowym. Już od godziny 13.00 na boisku sportowym został rozegrany turniej piłkarskich "szóstek". W meczach o "Puchar Wójta Gminy Dąbrowa" wzięło udział 8 drużyn, a w meczu finałowym zwyciężyli piłkarze z LZS Mechnice. W tym roku obok pucharów za I, II, III miejsce Wójt Gminy Marek Leja wręczył zwycięzcom Puchar Przechodni, który od tego momentu każdego roku będzie przekazywany kolejnym zwycięzcom zawodów. Miano najlepszego zawodnika przypadło Szymonowi Mokszyckiemu z drużyny LZS Sławice II.
Tegoroczny festyn zorganizowany przez Ochotniczą Straż Pożarną oraz Radę Sołecką w założeniu obok dobrej zabawy, integracji mieszkańców wyznaczył sobie szczytny cel: dochód z festynu przeznaczony na zakup sztandaru dla OSP w Dąbrowie. Nabywca każdej cegiełki otrzymywał nagrodę rzeczową, zatem każdy los wygrywał. Każda cegiełka już raz wylosowana brała udział również w losowaniu głównym. A tu nie brakowało wysokowartościowych nagród. Fundatorzy nagród, sponsorzy, darczyńcy sowicie uposażyli zaplecze organizatorów.
Ciepły bufet oferował gorącą dziczyznę z jarzynami, bigos, grochówkę, grillowaną kiełbaskę, karczek, szaszłyki. Dzieciom przygotowano same smakołyki np. watę cukrową, lody, gofry, popcorn. Dzieciaki mogły skorzystać również z rozmaitych atrakcji przygotowanych z myślą o nich. Były to dmuchane zamki, ring bokserski, byk interaktywny, kule zorbing, kolorowe malowanie buziek oraz cieszące się ogromnym powodzeniem nie tylko u dzieci - przejażdżki quadami. W tle rozbrzmiewały nasze gminne zespoły, ale także nie zabrakło tu debiutów. Usłyszeliśmy fantastyczne osiągnięcia pracy solistów, duetów, zespołów tj.: Zespół Street Dance Jump, Orkiestra młodzieżowa (debiut), Zespół Aster, Studio Piosenki, Gminna Orkiestra Dęta, Mażoretki TUPOT. Wszystkie zespoły zaskoczyły widzów umiejętnościami i repertuarem. Na scenie zadebiutował również fantastyczny Zespół "V-220". Zakorzeniony w klimatach country zespół uświetnił imprezę, zaskoczył wszystkich umiejętnościami instrumentalnymi, wokalnymi i doskonałym doborem repertuaru. Obok sceny wytrwale walczyli mężczyźni w konkursie "Chłop jak Dąb", który na trwałe wpisał się w schemat tej imprezy. Konkurencje przygotowane przez prowadzącego nie były szablonowe i przyciągnęły wielu chętnych, dopingujących i gapiów. Wśród ciekawych konkurencji można tu wymienić: podnoszenie ciężarka, przetaczanie opony, przeciąganie samochodu marki maluch na długości 10 metrów. A było o co walczyć ...
Około godz. 19.30 słowami piosenki "zabrałaś mi lato.." rozpoczął swój występ Roman Gerczak - następny punkt programu przygotowany przez organizatorów. Roman Gerczak, współzałożyciel kabaretu Elita przygotował małe show dla dąbrowskiej publiczności. Piosenkami ze starej szuflady tj.: "10 w skali Bouforta", "Hej! Sokoły", "Takie ładne oczy" czy "Znamy się tylko z widzenia" rozbujał widownię. Wykonawca zaprosił na scenę dzieci i młodzież, publiczności rozdał teksty piosenek, a ponadczasowe przeboje wyzwoliły energię i stały się preludium do zabawy tanecznej.
Harce i zabawa taneczna z zespołem Galaktika trwała do godziny 2:00 w nocy. Organizatorzy zrobili wszystko co w ich mocy, aby impreza była ze wszech miar udana. Sprawna organizacja oraz ciekawy i zróżnicowany program to już wypracowywany znak firmowy dąbrowskiej imprezy. Pozostaje więc czekać cierpliwie na kolejny DĘBOWY, który już... za rok.

Poniżej zapraszamy do galerii zdjęć.

Organizatorzy tegorocznego festynu jeszcze raz składają ogromne podziękowania dla sponsorów imprezy.
Specjalne podziękowania dla:

1. Urząd Gminy Dąbrowa
2. Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Dąbrowie
3. ASTRUM Elżbieta i Roman Staś autoryzowany partner HORMANN Polska Opole
4. Radosław Nieckarz Dąbrowa
5. Marsel Cafe - Kawiarnia Muzyczna, Opole, ul. Sienkiewicza 16
6. Iwona i Maciej Dołżyccy biuro projektów DOMEL Dąbrowa
7. Dorota Pieniacha APTEKA „KOSMY” Dąbrowa 
8. Teresa i Janusz Ceglińscy TZC OKNA Komprachcice 
9. Beata Sil sklep LEWIATAN Dąbrowa
10. Hurtownia farb KOSTA  Bartosz Browarski  Opole
11. Stanisław Lach  firma ELEKTRO-ATOMEX Dąbrowa 
12. Katarzyna Leszczyńska firma TYTUS Opole   
13. Koło Łowieckie KNIEJA Siedliska 
14. Tomasz Sokulski biuro usług technicznych DROGTOM  Opole 
15. CERMAG Opole                  
16. BCH CHWALIŃSKI Opole 
16. WIK-MA  ŚWIAT FIRAN   Opole   
17. Zakład Usług Leśnych Tomasz Mendel  Ciepielowice
18. Leszek Mularz SZKÓŁKA ROŚLIN Opole   
19. Auto naprawa Tadeusz Sydor
20. OTTO   PRACA W HOLANDII  
21. Matagro Państwo Matejka Żelazna 
22. Marcin Krum   Dąbrowa
23. Katarzyna i Jan Faryniarz  Dąbrowa          
24. Truckport Dąbrowa
25. P.H.U. ELHURT Dobrzeń Wielki
26. ATABAJT firma komputerowa Opole 
27. Adam Jagielski   Firma budowlana Dąbrowa  
28. Powszechny Zakład Ubezpieczeń Oddz. Opole
29. Firma remontowo- budowlana Janusz Mojzyk Dąbrowa
30. JURAN ART. COMPANY Opole
31. PRACOWNIA NAPRAWY OBUWIA Dariusz Skowron Opole
32. Zakład fryzjerski Władysław Grabara Opole 
33. Firma E CARS  Opole 
34. Części samochodowe EUROCAR Opole
35. Karolina i Tomek Sarna 
36. ANMAG Mateusz Lazik Opole
37. IMEX PIECHOTA Opole 
38. Sklep spożywczy Roman Kaszuba  Dąbrowa
39. ZAKŁAD STOLARSKI Krzysztof  Bucyk  Dąbrowa
40. Anna i Ryszard Cabała   Dąbrowa
41. Firma  FINEZJA –IMPREZY  Opole               
42. Meritum Bank Opole

Oraz wielu sponsorów chcących zachować anonimowość.

 

Opublikował(a): Katarzyna Gołębiowska-Jarek
Data publikacji: 02-07-2013 14:16
Przewiń do góry