Zjazd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Dąbrowie

Po pięciu latach kadencji w dniu 22 października odbył się sprawozdawczo-wyborczy Zjazd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Dąbrowie. Wzięli w nim udział delegaci ze wszystkich jednostek OSP oraz zaproszeni goście. W zjeździe wzięli udział również zaproszeni goście m.in. przedstawiciel Komendanta Miejskiej Straży Pożarnej Karola Widacha, Wice Prezes Zarządu Powiatowego Leonard Pietruszka oraz Sekretarz Druhna Barbara Dębska. Gminę reprezentowali Wójt Gminy Dąbrowa - Katarzyna Gołębiowska Jarek oraz Przewodniczący Rady Gminy Mariusz Konopa. W spotkaniu uczestniczył również Pan Jerzy Michalczyk, który od wielu lat opiekował się naszymi strażami z ramienia Urzędu Gminy. Podczas zjazdu podsumowano 5 letnią kadencję ustępującego zarządu oraz uroczyście pożegnano odchodzącego z funkcji Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP Druha Marcina Hadrysia. Odbyły się również wybory nowego Zarządu Oddziału Gminnego, Komisji Rewizyjnej oraz Delegatów na Zjazd Oddziału Powiatowego ZOSP RP. Zjazd był również okazją do złożenia podziękowań sołectwu Dąbrowa-Sokolniki za zasługi dla pożarnictwa. Srebrny medal uroczyście wręczony przez Druha Leonarda Pietruszkę, odebrali Sołtys miejscowości Elżbieta Mojzyk oraz Przewodniczący Rady Sołeckiej Włodzimierz Cichy.

Opublikował(a): Katarzyna Dworczak
Data publikacji: 28-10-2021 07:51