„Zmień styl życia i sięgnij po zdrowie” - relacja z warsztatów dla mieszkańców

Gmina Dąbrowa wraz z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Uniwersyteckim Szpitalem Kliniczny w Opolu zrealizowała w ramach projektu pn. Zmień styl życia i sięgnij po zdrowie”  bezpłatne świadczenia medyczne w kierunku nadwagi, otyłości i cukrzycy.

Głównym celem projektu było zwiększenie wśród mieszkańców świadomości w zakresie ryzyka zachorowania na cukrzycę, z powodu nadwagi i otyłości oraz poziomu wiedzy na temat sposobów redukcji czynników ryzyka choroby.

Udział w projekcie był bezpłatny dla osób w wieku 6-65 lat, a w jego ramach przeprowadzono dla 80 mieszkańców świadczenia w następującym zakresie:

- pomiar wzrostu i masy ciała celem określenia wartości wskaźnika BMI,

- pomiar ciśnienia tętniczego krwi,

- pomiar obwodu talii.

W ramach ww. projektu dietetyk przeprowadził 4 warsztaty w miejscowościach: Chróścina, Żelazna, Dąbrowa i Niewodniki.

Opublikował(a): Ilona Gwizdak
Data publikacji: 28-07-2021 09:19