Wasz i Nasz Wybór...

Wasz i Nasz Wybór
Lipowa - z funkcji sołtysa Lipowej zrezygnowała Zofia Dziedzic, która pełniła ją od 2002 roku. Aktualnie funkcję zastępcy pełni przewodniczący Rady Sołeckiej – p. Grzegorz Mitas. Dziękując Pani Zofii za długoletnią i pełną zaangażowania pracę, ogłaszamy jednocześnie przedterminowe wybory na sołtysa wsi, które zaplanowano na 16 czerwca br.
Siedliska – Pani Sołtys Maria Słodkowska również złożyła rezygnację z funkcji Sołtysa. Do momentu nowych wyborów, które odbędą się dnia 7 lipca br. obowiązki przejął Pan Krzysztof Skop – Przewodniczący Rady Sołeckiej.
W związku z końcem kadencji Sołtysa w Niewodnikach, w dniu 14.07.2013r. odbędzie się zebranie wyborcze.  Aktualnie Sołtysem Wsi jest Pan Rafał Lyga.
Pełnienie funkcji Sołtysa to nie tylko zaszczyt, ale też ogromny obowiązek. W każdej pracy możemy odnaleźć satysfakcję a każdy wysiłek wzbogaca nas samych. Rola Sołtysa to rola Lidera Wsi - ceniona przez mieszkańców i  świadcząca o wielkich wartościach moralnych i życiowych tej osoby. Aktywny sołtys to promocja własnej osoby, dobrych praktyk, ale też promocja swojego regionu – swojej ziemi.
Pamiętajmy, że „nic nie jest tak szlachetne, mocne i przydatne z życiu jak praca i więź z rodzinną ziemią. Kto tę więź posiadł, zaopatrzył się na całe życie”. Tiodor Dostosjewski.

Opublikował(a): Katarzyna Gołębiowska-Jarek
Data publikacji: 04-06-2013 09:28
Przewiń do góry