Opolska Niezapominajka 2019 wręczona dla strażaków OSP Dąbrowa

Strażacy z OSP Dąbrowa otrzymali tytuł najlepszej organizacji pozarządowej województwa opolskiego 2019 roku w konkursie „Opolska Niezapominajka 2019”.
23 czerwca br. w Filharmonii Opolskiej odbyła się IV Gala „Opolszczyzna Aktywna Społecznie”, na której Marszałek Województwa Zbigniew Kubalańca i Zuzanna Donath - Kasiura oraz dyrektor Barbara Kamińska wręczali zaszczytne tytuły tym najaktywniejszym i zasłużonym . W związku z pandemią odbyła się ona z rocznym opóźnieniem. Podczas uroczystości wręczono zaszczytne tytuły najaktywniejszym organizacjom i ich mieszkańcom. Wśród laureatów znalazła się także Pani Roksana Odziomek z Naroka, która otrzymała specjalne wyróżnienia Superbohatera.
Cieszy nas fakt, że na złożony wniosek Wójta Gminy Dąbrowa Katarzyny Gołębiowskiej – Jarek uhonorowano zaszczytnym tytułem jednostkę OSP Dąbrowa, która wyróżnia się nad wymiar swoimi działaniami na rzecz lokalnej społeczności. Poza działaniami w sytuacjach zagrożenia, działa również na rzecz dzieci i młodzieży w tym ich wypoczynku, rozwija świadomość narodową, obywatelską i kulturową mieszkańców. Podczas Gali Wójt Gminy Dąbrowa z Przewodniczącym Rady Gminy Mariuszem Konopa wręczyli dodatkowo naszym ochotnikom BON na realizację celów statutowych.
Pani Roksana Odziomek nasz Superbohater wykazała się swoją ponadprzeciętną postawą w okresie walki z COVID-em. Pomimo trudnej sytuacji pandemicznej z zaangażowaniem i otwartym sercem niosła pomoc mieszkańcom gminy zwłaszcza seniorom M.in. poprzez koordynowanie szycia maseczek czy jako koordynator szczepień.
Miło nam, że Marszałek Andrzej Buła docenił zaangażowanie i poświęcenie naszych przedstawicieli gminy na tle innych organizacji oraz społeczników z terenu województwa opolskiego.

 

Opublikował(a): Katarzyna Dworczak
Data publikacji: 25-06-2021 10:57
Przewiń do góry