Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 – nie czekaj, spełnij ustawowy obowiązek

Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 –  nie czekaj, spełnij ustawowy obowiązek - spisz się przez Internet spis.gov.pl, dzwoniąc na infolinię 22 279 99 99 lub przyjdź do Urzędu Gminy w Dąbrowie.

cover photo_FB.jpeg

Od  4 maja br. swoją pracę przez telefon rozpoczynają rachmistrzowie spisowi. Będą dzwonić wyłącznie z numeru 22 828 88 88.

Ze względu na panujący stan epidemii wywiady bezpośrednie nie będą realizowane aż do odwołania. Oznacza to, że nikt nie zapuka w tej sprawie do Was drzwi. A jeśli zapuka ktoś, kto będzie podawał się za rachmistrza spisowego, to może być to oszust! Nie wpuszczajcie go do mieszkania ani nie udzielajcie żadnych informacji. Jeśli podejrzewacie, że ktoś podszywa się pod rachmistrza, jak najszybciej skontaktujcie się z policją.

Jeśli przed 4 maja br. już się spisaliście przez Internet lub telefonicznie, nikt nie będzie do Was dzwonić w tej sprawie.

Pamiętaj, że możecie sprawdzić tożsamość rachmistrza na infolinii spisowej pod numerem 22 279 99 99 i również poprzez aplikację dostępną na stronie https://rachmistrz.stat.gov.pl/.

Jeśli zweryfikowaliście rachmistrza i jesteście pewni, że dzwoni do Was w celu przeprowadzenia spisu, pamiętajcie, że zgodnie z ustawą nie możecie odmówić podania mu danych.

Warto zapoznać się zawczasu z zakresem pytań spisowych na stronie www.spis.gov.pl.

Rachmistrz nie zapyta Was o zarobki, oszczędności, cenne przedmioty w domu, numer konta, PIN do karty czy dane logowania do bankowości internetowej. Takich pytań w formularzu spisowym nie ma! Jeśli je usłyszycie – to może wskazywać na próbę wyłudzenia danych. Sprawę należy niezwłocznie zgłosić na policję.

Apelujemy o ostrożność. Pomóżmy również osobom starszym bezpiecznie zrealizować obowiązek spisowy.

 

Opublikował(a): Katarzyna Dworczak
Data publikacji: 07-05-2021 07:41
Przewiń do góry