Op@lskie dla podstawówek - zdalne nauczanie zbliża

W okresie ostatniego roku Gmina Dąbrowa na cele edukacyjne otrzymała łącznie 100 laptopów, 50 tabletów i 20 drukarek. Wartość otrzymanego sprzętu to kwota 320 tysięcy złotych.
Pozyskany sprzęt komputerowy pochodzi z  programów rządowych: 
Zdalna szkoła, Zdalna Szkoła plus, Ogólnopolska Sieć Edukacyjna oraz z projektów samorządowych: Kreatywna Opolszczyzna – program twórczych metod kształcenia w szkołach, oraz  „OP@LSKIE DLA podstawówek - zdalne nauczanie zbliża!” 
Samorząd Województwa Opolskiego wraz z Regionalnym Zespołem Placówek Wsparcia Edukcaji podjął się realizacji projektu wspierającego opolskie szkolnictwo i edukację: „Op@lskie dla podstawówek - zdalne nauczanie zbliża!”. 
W ramach projektu pozyskano dodatkowe środki z Funduszy Europejskich, w wysokości 16 468 100 PLN, za które zakupiono 4 957 laptopów przeznaczonych dla nauczycieli szkół podstawowych. Sprzęt wykorzystywany będzie do prowadzenia edukacji on-line i zdecydowanie przyczyni się do poprawy komfortu i jakości prowadzenia zajęć zdalnych.
W dniu 22 marca 2021 r. Marszałek Województwa Andrzej Buła przekazał dla szkól podstawowych z terenu  Gminy Dąbrowa 35 nowych laptopów:
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Szarych Szeregów w Dąbrowie – 13 laptopów
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Chróścinie – 14 laptopów
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Naroku – 8 laptopów

 

Opublikował(a): Katarzyna Dworczak
Data publikacji: 24-03-2021 12:26
Przewiń do góry