Orlik otwarty !

Mamy wreszcie swojego Orlika! Podczas uroczystego otwarcia obiektu przy ZS w Chróścinie cieszyli się wszyscy, począwszy od Wójta Gminy Dąbrowa Marka Lei, a skończywszy na najmłodszych. Bo to sportowe cacko robione było właśnie z myślą o nich, czego nie omieszkali przypominać w krótkich wystąpieniach niemal wszyscy goście. - Miałam przyjemność brać udział w otwarciu wielu Orlików na terenie naszego województwa, ale nie waham się powiedzieć od siebie, że ten wasz, w Chróścinie, jest chyba najbardziej urokliwy z wszystkich - powiedziała Marszałek Województwa Opolskiego, Barbara Kamińska. Miło było słyszeć takie słowa...

- A gdy sobie przypomnę, z jaką determinacją władze Gminy zabiegały o wsparcie tego projektu, to nie mam złudzeń, że ten obiekt będzie tętnił życiem - dodała.

Zanim zaproszeni goście powiedzieli kilka słów od siebie, na boisku odbyła się krótka uroczystość przecięcia wstęgi przez Wójta Gminy p. Marka Leję, PrzewodniczĄcego Rady Gminy p. Piotra Wieczorka oraz Dyrektor ZS w Chróścinie p. Mariolę Wodyńską. Następnie  Ks. Proboszcz Parafii pw. Św. Piotra i Pawła w Chróścinie Ryszard Wołowiec  poświęcił obiekt. Było zbyt zimno, aby uroczystości mogły się odbyć na powietrzu i w trosce o najmłodszych już wcześniej zdecydowano, że należy przenieść się do sali gimnastycznej.

- Mieliśmy zaplanowane kilka konkurencji sportowych, przygotowaliśmy puchary, ale co się odwlecze, to nie uciecze. Wrócimy na Dzień Dziecka i przeprowadzimy wszystkie zaplanowane wcześniej konkurencje - zapewniał uśmiechnięty Wójt.

W tym sportowym święcie naszej Gminy gościliśmy także m.in. Starostę Opolskiego Leonardę Płoszaj, Dyrektora Wydziału Zarządzania Funduszami Europejskimi Urzędu Wojewódzkiego Radosława Miążka, Kurator Oświaty Halinę Bilik . Oni również zachwycali się naszym nowym obiektem i doprawdy nie zdawali się być tylko kurtuazyjni! Na pamiątkę wszyscy zaproszeni goście otrzymali "orlikowe" medale.

W krótkiej części artystyczno-sportowej oklaskiwaliśmy młodzież w pokazch sportowo-artystycznych. Jak tylko zrobi się cieplej, wszyscy oni mogą pobiec na Orlika, bo nasza Gmina ma już swojego!

 

Opublikował(a): Katarzyna Gołębiowska-Jarek
Data publikacji: 22-03-2013 08:28
Przewiń do góry