Dofinansowania na rewitalizację zabytkowej części Ciepielowic - I etap

Wspaniałe nowiny z Partnerstwa Borów Niemodlińskich. Po wielu latach związanych z uporządkowaniem spraw własnościowych udało się zdobyć pierwsze dofinansowania na rewitalizację zabytkowej części Ciepielowic - I etap, na obszarze blisko 60 arów. Wartość inwestycji 175 tysięcy złotych. Projekt zakłada rewitalizację centrum miejscowości. W tym pierwszym etapie zostanie uporządkowany teren, przygotowane zostaną ściany podporowe (ok. 1m wysokości), aby zabezpieczyć miejsce przed osunięciami. Wyrównany zostanie cały teren oraz położone zostaną i wytyczone alejki z kruszywa.
W tym miejscu zaprojektowano również liczne nasadzenia drzew i krzewów, które będą bazą pokarmową dla owadów oraz ptactwa. Powstanie też tablica wizualizacyjna, prezentująca pierwotny wygląda Pałacu.
Realizacja przedsięwzięcia pozwoli zachować historyczny ślad i stanie się również kolejnym punktem rekreacyjnym w Ciepielowicach, pozwalającym na aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu.
W kolejnych etapach przewiduje się powstanie tam pergoli obrośniętej bluszczami, wkomponowanie ławek oraz oświetlenie ścieżek, które swoim wyglądem będą nawiązywać do XIX-wiecznego charakteru tego miejsca.

 

 

Opublikował(a): Katarzyna Dworczak
Data publikacji: 19-02-2021 08:01
Przewiń do góry