Komunikat w sprawie zimowego utrzymania dróg

We wrześniu ubiegłego roku Gmina Dąbrowa przeprowadziła rozeznanie rynku w zakresie cen i możliwości w związku z zimowym utrzymaniem dróg. Podmioty, które dotychczas zajmowały się świadczeniem usług nie były zainteresowane współpracą, w związku z brakiem opadów śniegu w latach poprzednich, co stało się nieopłacalne. Podpisaliśmy umowę z nową firmą, która podjęła się usług na terenie całej gminy. Ostatnie, intensywne opady śniegu, wywołały konieczność zadysponowania dodatkowych podmiotów świadczących usługi odśnieżania.Obecnie sytuacja na drogach została opanowana. W razie potrzeb będziemy reagować na sytuację meteorologiczną oraz zgłoszenia mieszkańców.
Dziękujemy za wyrozumiałość i przepraszamy za utrudnienia.Jednocześnie przypominamy, że przez teren Gminy Dąbrowa przebiega sieć dróg będących w zarządzie różnych podmiotów:
Drogi Krajowe - GDDKiA w Opolu - 77 401 63 00
Drogi Wojewódzkie - Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu - 77 400 47 09
Drogi Powiatowe - Zarząd Dróg Powiatowych w Opolu - 77 464 10 33
Drogi Gminne - Urząd Gminy Dąbrowa - 77 464 10 10 wew 304
Przypominamy również, że zgodnie z Ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach do obowiązku właścicieli posesji należy uprzątnięcie błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z chodników położonych wzdłuż nieruchomości.
PDFMapa dróg gminnych (9,19MB)
 
Opublikował(a): Katarzyna Dworczak
Data publikacji: 10-02-2021 18:07
Przewiń do góry