Apel do mieszkańców dotyczący ograniczenia używania wyrobów pirotechnicznych

Drodzy Mieszkańcy

W związku ze zbliżającym się Sylwestrem i Nowym Rokiem zwracamy się z apelem i prośbą do mieszkańców Gminy Dąbrowa o ograniczenie używania wyrobów pirotechnicznych - fajerwerków.

Już niedługo będziemy witali Nowy Rok. Kiedy jedni będą składali życzenia bliskim, inni przystąpią do odpalania sztucznych ogni i petard. Apelujemy jak co roku o umiar. Wystrzały fajerwerków i towarzyszący przy tym huk jest dla zwierząt, które żyją wśród nas i obok nas, prawdziwym koszmarem. Rezerwat przyrody ,,Bory Niemodlińskie’’ oraz lasy znajdujące się w naszej Gminie zamieszkują zwierzęta dziko żyjące powinny liczyć na azyl i przyjazne sąsiedztwo ludzi. Hałas ten bardzo źle znoszą również małe dzieci oraz osoby starsze i chore Nieostrożne obchodzenie się z fajerwerkami może powodować również zagrożenie dla zdrowia samych mieszkańców.

Pamiętajmy, że to co dla nas będzie chwilową frajdą, dla naszych zwierząt domowych jak i tych dziko żyjących jest torturą i zostawia w ich psychice trwałe ślady. W tych dniach ucieka i ginie rekordowa liczba czworonogów. Nie wszystkie z nich mają szansę dotrzeć do swoich domów jak i schronisk.

Życzymy, aby Nowy Rok 2021 w Gminie Dąbrowa zaczął się zarówno dla ludzi jak i dla zwierząt zdrowo, szczęśliwie i spokojnie!

Do Siego Roku!

Opublikował(a): Katarzyna Dworczak