102. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości

11 listopada obchodzimy jedno z najważniejszych świąt państwowych, które upamiętnia odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku.
Po 123 latach pod zaborami, odzyskaliśmy długo wyczekiwaną wolność i zjednoczyliśmy utracone ziemie. Polska wróciła na mapę Świata i Europy. Wczoraj obchodziliśmy już 102. rocznicę tego ważnego wydarzenia! Każdego roku święto z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości jest obchodzone bardzo uroczyście. W tym roku, ze względu na sytuację związaną z pandemią, wszystko odbywa się zupełnie inaczej. Sytuacja nie umniejsza oczywiście ważności tego święta, wręcz przeciwnie, wymusza ona na nas świętowania w nowej rzeczywistości, do której musimy się dostosować i uczcić wydarzenie w trochę odmienny sposób. Pielęgnując dotychczasową tradycję, w imieniu wszystkich mieszkańców Gminy, Wójt Katarzyna Gołębiowska-Jarek, złożyła wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Mariuszem Konopą oraz Przewodniczącym Komisji Spraw Samorządowych Januszem Gruszķą, symboliczne kwiaty przed Pomnikiem w Ciepielowicach. Złożone kwiaty to symbol szacunku i pamięci całej naszej społeczności, która w poprzednich latach bardzo licznie zbierała się podczas obchodów święta 11 listopada.

 

Opublikował(a): Katarzyna Dworczak
Data publikacji: 12-11-2020 08:17
Przewiń do góry