Uwaga oszuści! – Urząd Gminy ostrzega przed osobami podającymi się za współpracowników Caritas

Ostrzegamy mieszkańców Gminy przed osobami podającymi się za współpracowników Caritas, którzy oferują pościel i zbierają rzekomo w imieniu Parafii datki na cele remontowe kościoła w Dąbrowie.

Ostrzegamy przed osobami, które próbują oszukać starsze samotne osoby, wykorzystując epidemię koronawirusa i trudny dla wszystkich czas!

PRZESTRZEGAMY i APELUJEMY! NIE POZWOLCIE SIĘ OSZUKAĆ.

Zwracamy się z apelem, zwłaszcza do osób młodych - informujmy naszych rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość. Powiedzmy im, jak zachować się w takich sytuacjach . Zwróćmy uwagę na zagrożenie osobom starszym, o których wiemy, że mieszkają samotnie.

W miarę możliwości prosimy o nagrywanie takich rozmów i zgłaszanie tego typu incydentów na Policję.

Opublikował(a): Katarzyna Dworczak
Data publikacji: 09-11-2020 11:55