Uważajmy na oszustów podszywających się pod pracowników Caritas

W ostatnich dniach docierają do nas niepokojące informacje, iż na terenie gminy Dąbrowa pojawiają się osoby, które podszywają się pod przedstawicieli Caritas i rozmawiają z seniorami.

Jak nie stać się ofiarą oszustów?
Przede wszystkim należy zachować ostrożność – jeżeli dzwoni do nas ktoś, kto podszywa się pod pracowników/członka naszej rodziny i prosi o pieniądze, NIE PODEJMUJMY ŻADNYCH POCHOPNYCH DZIAŁAŃ. Nie informujmy nikogo o ilości pieniędzy, które mamy w domu lub jakie przechowujemy na koncie. Nie wypłacajmy z banku wszystkich oszczędności.

W momencie, kiedy ktoś będzie chciał nas oszukać, podając się przez telefon, za pracownika Caritas – zakończmy rozmowę telefoniczną! Nie wdawajmy się w rozmowę z oszustem. Jeżeli nie wiemy jak zareagować powiedzmy o podejrzanej rozmowie komuś z bliskich.

Zwracamy się z apelem, zwłaszcza do osób młodych - informujmy naszych rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość. Powiedzmy im, jak zachować się w takich sytuacjach . Zwróćmy uwagę na zagrożenie osobom starszym, o których wiemy, że mieszkają samotnie.

Opublikował(a): Katarzyna Dworczak
Data publikacji: 23-09-2020 13:24
Przewiń do góry