UWAGA Komunikat Związku Gmin "PROKADO" dotyczący jakości wody

UWAGA
Związek Gmin "PROKADO" informuje, że po ponownym przeprowadzeniu badań jakości wody stwierdzono przekroczenie parametrów mikrobiologicznych. W związku z powyższym Państwowy Inspektorat Sanitarny w Opolu stwierdził brak przydatności do #bezpośredniego spożycia przez ludzi wody pochodzącej z wodociągu dla miejscowości #Dąbrowa, #Ciepielowice, #Nowa_Jamka i #Lipowa.
  • Woda przeznaczona do bezpośredniego spożycia powinna być przegotowana 2-3 minuty w otwartym naczyniu.
  • Woda używana do celów spożywczych: mycia naczyń kuchennych, warzyw, owoców, itp. powinna koniecznie być przegotowana.
  • Można używać wody bezpośrednio z wodociągu do celów higieniczno- sanitarnych: mycia podłóg, spłukiwania toalet, itp.
Jednocześnie informujemy, że zostały podjęte działania naprawcze w postaci dezynfekcji wody. Na bieżąco będziemy informować o kolejnych wynikach badań.
Zwróciliśmy się do "PROKADO" o podanie przyczyn zaistniałej sytuacji i proponowanych rozwiązań.

stan wody.jpeg
Opublikował(a): Małgorzata Komuszyńska