15 sierpnia - Święto Wojska Polskiego

15 sierpnia - Święto Wojska Polskiego

 

Święto Wojska Polskiego – święto Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, obchodzimy 15 sierpnia na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 roku, stoczonej w czasie wojny polsko-bolszewickiej. 

Bitwa Warszawska, " Cud nad Wisłą" 100 lat temu w sierpniu 1920 roku odbyła się jedna z najważniejszych bitew, które wpłynęły na dzieje narodu polskiego. 

Do obrony Niepodległości stanęło całe polskie społeczeństwo dając tym samym wybitne świadectwo solidarności. Polacy zatrzymali nie tylko marsz rewolucji bolszewickiej na Europę Zachodnią, ale przede wszystkim bitwa ta zadecydowała o zachowaniu niepodległości przez Polskę.

 

 

 

Opublikował(a): Małgorzata Komuszyńska
Data publikacji: 15-08-2020 10:10
Przewiń do góry