W Żelaznej powstanie nowoczesne przedszkole.Ruszyły prace remontowo-budowlane w budynku po byłym gimnazjum w Żelaznej

Z myślą o najmłodszych. W miejscu byłego gimnazjum w Żelaznej powstanie nowoczesne przedszkole.

 

W dniu 01.04.2020 r. podpisała została umowa z firmą CRK – Managment Sp. z o.o. Sp. K.  z siedzibą w Oleśnie na realizację inwestycji pn.:  „Przebudowa i zmiana przeznaczenia części obecnego budynku Publicznego Gimnazjum w Żelaznej ul. Opolska 37 na przedszkole”. 

We wrześniu w tym miejscu powstanie obiekt żłobkowo-przedszkolny, który będzie jedynym i najnowocześniejszym w gminie tego typu obiektem.

W ramach przedsięwzięcia przebudowane i zabudowane zostaną ściany działowe, wykonany tynk wewnętrzny, pomalowane zostaną ściany i sufit, ma ścianach i podłogach położone zostaną płytki, wymieniona zostanie również stolarka okienna i drzwiowa, instalacja elektryczna, wykonane zostanie oddymianie i wizualna kontrola dostępu. W zakresie prac wykonana zostanie instalacja grzewcza, wodociągowa, kanalizacyjna i hydrantowa.

Całkowity koszt inwestycji to kwota 468 033,15 zł.

Środki te udało się uzyskać w ramach porozumienia wójta gminy Dąbrowa Katarzyny Gołębiowskie-Jarek z prezydentem miasta Opola Arkadiuszem Wiśniewskim.

Dzięki realizacji inwestycji powstanie nowoczesne przedszkole które wraz z funkcjonującym już od stycznia 2020 r.,  w obiekcie żłobkiem stanowić będzie nowoczesny obiekt oświatowy.

 

 

Opublikował(a): 
Data publikacji: 06-04-2020 16:00
Przewiń do góry