Komunikat Wójta Gminy Dąbrowa dotyczący obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa

Nowe obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Ograniczenie w przemieszczaniu się.

Drodzy mieszkańcy Gminy Dąbrowa, rząd właśnie ogłosił nowe zasady związane z bezpieczeństwem w czasie pandemii koronowirusa, która nakładają ograniczenia w przemieszczaniu się.
Obowiązek pozostania w domu nie będzie dotyczył dojazdu do pracy czy załatwiania niezbędnych codziennych potrzeb takich jak zakup jedzenia, lekarstw czy opieki nad bliskimi.

Do 11 kwietnia włącznie nie będzie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi, zawodowymi. Obostrzenie nie dotyczy więc:
- dojazdu do pracy. Jeśli jesteś pracownikiem, prowadzisz swoją firmę, czy gospodarstwo rolne, masz prawo dojechać do swojej pracy. Masz również prawo udać się po zakup towarów i usług związanych ze swoją zawodową działalnością.
wolontariatu. Jeśli działasz na rzecz walki z koronawirusem i pomagasz potrzebującym przebywającym na kwarantannie lub osobom, które nie powinny wychodzić z domu, możesz się przemieszczać w ramach tej działalności.
- załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego. Będziesz mógł się przemieszczać, aby zrobić niezbędne zakupy, wykupić lekarstwa, udać się do lekarza, opiekować się bliskimi, wyprowadzić psa.
Przemieszczać się będzie można jedynie w grupie do dwóch osób. Obostrzenie to nie dotyczy rodzin.
Szczegóły:

do komunikatku 24,03 (1).jpeg