Komunikat Wójta Gminy Dąbrowa

DRODZY MIESZKAŃCY GMINY DĄBROWA!!!
 
Ostatnie dni to dla nas sprawdzian człowieczeństwa, pokory, odpowiedzialności i solidarności społecznej. Sytuacja z którą się mierzymy jest największym wyzwaniem współczesnych czasów. Od naszej postawy zależy jak przebrniemy ten trudny okres. Zagrożenie koronawirusem jest realne, wskaźnik wzrostu zachorowań na terenie kraju świadczy o tym, że mamy do czynienia z trudnym i podstępnym przeciwnikiem, dlatego tak ważne dzisiaj, jutro i w kolejnych dniach jest zachowanie społeczne. Pamiętajmy, hasło „zostań w domu” nie jest hasłem kampanii reklamowej ani społecznej - to nawoływanie do rozsądku. Odpowiedzialne i świadome społeczeństwo to takie, które podporządkowuje się wytycznym i zaleceniom Ministra Zdrowia. W trosce o tych, dla których jest to największe zagrożenie pozostańmy w domu.
Drodzy mieszkańcy Gminy Dąbrowa, jako wójt, wraz z moimi wspòłpracownikami podjęłam wszelkie możliwe na tę chwilę działania mające skutkować zminimalizowaniu zagrożenia dla mieszkańców naszej gminy. Nad osobami, które zostaną objęte kwarantanną z terenu gminy Dąbrowa czuwać będą specjalnie do tego powołane organy, wyposażone w odpowiedni sprzęt i zachowujące maksymalny stopień bezpieczeństwa. Na terenie gminy zamknięte zostały szkoły, przedszkola, żłobek, ośrodek kultury, biblioteki, kluby seniora, odwołaliśmy wszystkie imprezy i spotkania, które mogły być potencjalnym źródłem zagrożenia dla mieszkańców. Również Urząd Gminy pracuje w wyjątkowym trybie, nie przyjmując interesantów. Do Państwa dyspozycji pozostaje kontakt telefoniczny, elektroniczny, mailowy lub korespondencyjny.
Działania te mają na celu zapewnić nam wszystkim maksymalny stopień bezpieczeństwa. Pamiętajmy, w tym szczególnym czasie najważniejsza jest solidarność, a także poczucie odpowiedzialności zbiorowej. Szczególnie za naszych seniorów, bo to oni są grupą szczególnie narażoną na ryzyko zachorowania. Pamiętajmy o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa i higieny, a także o tym, że właściwe zachowanie jest w tej chwili naszym społecznym obowiązkiem. 
Wójt Gminy Dąbrowa
Katarzyna Gołębiowska-Jarek
Opublikował(a): 
Data publikacji: 17-03-2020 13:20
Przewiń do góry