Otwarcie Klubu Seniora w Nowej Jamce

Klub Seniora w Nowej Jamce to nowa przestrzeń do działań społecznych na mapie gminy Dąbrowa.

 

- Jeszcze niedawno mieściła się tu świetlica, która została zmodernizowana i przebudowana za kwotę 235 tys. zł - mówiła Katarzyna Gołębiowska-Jarek wójt gminy Dąbrowa, podczas oficjalnego otwarcia Klubu Seniora w Nowej Jamce. Dzięki wsparciu z programu rządowego "Senior+" udało się nam uzyskać kwotę w wysokości 150 tys. zł. Pozostałą kwotę 85 tys zł przekazała na ten cel gmina Dąbrowa - dodała wójt. Teraz seniorzy mogą zadbać w tym miejscu o aktywność fizyczną, brać udział w warsztatach, spędzać swój wolny czas oraz korzystać z rad specjalistów, jak fizjoterapeuta czy psychoterapeuta.

 

Przebudowa świetlicy objęła m.in. zmianę rozkładu pomieszczeń, unowocześnienie ich, odświeżenie. Znajduje się tam teraz sala główna, z częścią wypoczynkową z kanapami oraz miejsce wyznaczone na spotkania warsztatowe. Seniorzy do swojej dyspozycji mają telewizor oraz sprzęt audio. W obiekcie znajduje się również nowoczesna w pełni wyposażona kuchnia, w której mogą odbywać się zajęcia kulinarne. Część sportowo-rekreacyjną stanowią maszyny do fitnessu, materac do ćwiczeń, piłki, kijki nordic walking i wiele innych udogodnień. Budynek zyskał również nowy wygląd na zewnątrz. Został pomalowany i wyposażony z podjazd dla wózków i osób niepełnosprawnych.

Klub w Nowej Jamce liczy 15 osób – w tym są również mieszkańcy okolicznych miejscowości. Zajęcia odbywają się od godziny 9:30-13:00. Warunkiem udziału jest ukończenie 60. roku życia i bycie mieszkańcem gminy Dąbrowa.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali Katarzyna Gołębiowska-Jarek, Wójt gminy Dąbrowa, Teresa Barańska, Wicewojewoda Opolski, Roman Kolek, Wicemarszałek Województwa Opolskiego, Marcin Oszańca, Wicewójt gminy Dąbrowa, Mariusz Konopa, Przewodniczący Rady Gminy Dąbrowa, Andrzej Pochopień, Radny Gminy Dąbrowa oraz Małgorzata Zaparta kierownik OPS w Dąbrowie.

 

Opublikował(a): 
Data publikacji: 24-01-2020 10:46
Przewiń do góry