28 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gminie Dąbrowa

Za nami 28 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w gminie Dąbrowa. Nasz dąbrowski sztab w tym roku zebrał kwotę 20 672 96 zł, nie jest to wynik ostateczny ponieważ nadal trwają licytacje allegro. Dwa orkiestrowe weekendy, podczas których zbieraliśmy pieniądze na rzecz orkiestry to wspaniałe imprezy, akcje, a przede wszystkim ogromne zaangażowanie mieszkańców naszej gminy. A zaczęło się wszystko od bajkowego balu w Ciepielowicach, podczas, którego księżniczki, książęta i postaci z bajek grały i bawiły się na rzecz WOŚP. Nie zabrakło też sportowych emocji, których dostarczyły nam dąbrowskie derby w piłce ręcznej. Emocjonujący mecz w udziałem dąbrowskiej młodzieży, rodziców i gości specjalnych, zawodników Gwardii Opole, zgromadził rzesze sportowych kibiców. Na sportowo rozpoczął się również kolejny weekend. Tym razem można było poćwiczyć zumbę i fitness, a także obejrzeć pasjonujące występy gimnastyczek z dąbrowy i mażoretek z grupy TUPOT. Wielki finał rozpoczęliśmy od występu grupy Scorpion Dance Team, po czym wystąpiły dla nasz dzieci z dąbrowskiego przedszkola, chórzyści z dąbrowskiej szkoły podstawowej, Gminna Orkiestra Dęta " Wind Power", Klub Seniora "Pod dębem", Kamil Gonsior, Jarosława Letka, Studio Pioseknki GOKiR i Małgorzata Sacała. O 20:00 tradycyjne światełko do nieba wykonali dla nas członkowie Grupy Rekonstrukcji Historycznych "Viwern" z Opola. Naszemu finałowi w tym roku towarzyszyły również szkolne kawiarenki, w organizację których włączyły się wszystkie szkoły z gminy Dąbrowa. Wielkość serc mieszkańców naszej gminy po raz kolejny była dla nas cudownym przykładem tego, że w gminie Dąbrowa pomoc drugiemu ma wielką moc. Dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji 28 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pamiętajcie wspólne granie już za rok.

 

Opublikował(a): 
Data publikacji: 16-01-2020 12:40
Przewiń do góry