Nabór do Terytorialnej Służby Wojskowej

           Wojskowa Komenda Uzupełnień w Opolu prowadzi nabór
do Wojsk Obrony Terytorialnej.

           

Wojska Obrony Terytorialnej (WOT) są piątym rodzajem Sił Zbrojnych RP. Ich cel jest jasno określony: obrona i wspieranie lokalnych społeczności, a służba w WOT daje możliwości pogodzenia życia rodzinnego, pracy oraz nauki ze służbą wojskową.
Istnieje możliwość służby w Wojskach Obrony Terytorialnej, dla mieszkańców województwa opolskiego. Właśnie w naszym województwie powstaje jednostka obrony terytorialnej.
Służba wojskowa, którą rozpoczyna złożenie przysięgi oznacza początek szczególnej drogi w codziennej trosce o losy i rozwój naszego kraju.
Obecnie trwa nabór kandydatów na żołnierzy terytorialnej służby wojskowej do batalionu w Brzegu. Najbliższe 16-dniowe szkolenie podstawowe żołnierzy TSW, które rozpoczyna służbę, planowane jest w połowie lutego, a kolejne w marcu br.
Osoby, które chcą zostać żołnierzem, sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie, poznać podstawy survivalu oraz zasady udzielania pierwszej pomocy i specyfikę służby w WOT – mogą się zgłaszać się do Wojskowej Komendy Uzupełnień w Opolu, gdzie można uzyskać informację o warunkach służby w WOT, zasadach naboru czy też niezbędnych wymaganiach do spełnienia.
Wniosek o powołanie do TSW

Wniosek o powołanie do WOT, Materiały dydaktyczne dla kandydatów na WOT oraz kwestionariusz osobowy można otrzymać w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Opolu lub pobrać /Dokumenty /
Szczegółowe informacje dotyczące terytorialnej służby wojskowej znajdują się na stronie internetowej w zakładce: Wojska Obrony Terytorialnej, a zasady naboru do formacji na stronie internetowej terytorialsi.wp.mil.pl
Niezbędne informacje można uzyskać również w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Opolu ul. Niemodlińska 90 w godzinach pracy:
poniedziałek od 7.30 do 18.00, wtorek- piątek od 7.30 do 15.30;   telefonicznie 261 626 048 lub 261 626 042, 261 626 040.

Nie zwlekaj z decyzją i zostań TERYTORIALSEM już dziś!!!

TSW z logo.jpeg   13 ŚBOT.jpeg

Opublikował(a): Katarzyna Dworczak
Data publikacji: 24-10-2019 10:18
Przewiń do góry