Festyn Dębowy 2012 już za nami !

Atrakcyjna Dębowa sobota

Tegoroczny Festyn Dębowy odbył się w Dąbrowie 23 czerwca. Pogoda była aż nadto łaskawa. Słońce paliło, a od rano do bladego świtu następnego dnia atrakcji nie brakowało. Od tego roku organizację imprezy przejęła Rada Sołecka Dąbrowy, z którą współdziałali strażacy OSP w Dąbrowie, dąbrowski Zespół Szkół i Przedszkoli oraz Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Dąbrowie. Zawody piłkarskie o Puchar Wójta Marka Lei, mecz Radni - Urzędnicy rywalizacja siłaczy z cyklu "Chłop jak Dąb", popisy wokalne i taneczne przedszkolaków, uczniów szkół, członków zespołów GOKiR (m.in. mażoretek), występ kabaretu z Naroka, pokazy strażaków i... strażaczek, wreszcie koncert zespołu Girls i zabawa taneczna przy muzyce zespołu Galaktica. Działo się!

 

Prądy "złamały" Mechnice!

10 zespołów piłkarskich z całej gminy rywalizowało od samego rano. Drużyny podzielono na dwie pięciozespołowe grupy, z których do półfinału awansowały po dwie najlepsze. Od kilku lat zawody wygrywa zespół z Mechnic, jednak tym razem nastąpił przełom. W finale faworyt przegrał z rewelacją turnieju, drużyną Orła Prądy (0-1). Trzecie miejsce przypadło ekipie z Dąbrowy (w meczu o 3. miejsce pokonała 2-0 Karczów). Statuetki od Wójta przyznano także w kategorii najlepszy strzelec (Denis Grajnert - Mechnice) i najlepszy piłkarz (Damian Jaworski - Prądy).

 

Radni - Urzędnicy 3-0

Tradycją festynu jest mecz Radni kontra Urzędnicy. Tym razem ci pierwsi (wspomagani sołtysami oraz świetnym w bramce Józefem Gercem z Karczowa) nie dali szans drużynie Wójta. Jego zespół walczył, ale gola nie udało się strzelić. - Jest postęp w naszej grze. Wreszcie nie wszystkie gole dla Radnych są autorstwa Krystiana Golca - skomentował żartem Marek Wocka. Urzędnicy za rok zapowiadają srogi rewanż!

 

Dolipski znaczy Dąb

Chłopem jak Dąb został Andrzej Dolipski, najrówniejszy z wszystkich siłaczy, którzy rywalizowali w biegu z ciężarkami, podnoszeniu ciężarka jedną ręką i najatrakcyjniejszej z konkurencji, czyli przetaczaniu stukilogramowej opony. Słowo honoru, opona robiła wrażenie!

 

Pszczółka od Orkiestry Dętej

Tej soboty atrakcja goniła atrakcję. Na boisku umiejętnościami popisywali się strażacy, obok dzieci mogły pojeździć na koniach ze stadniny w Lipowej lub posiedzieć chwilkę na prawdziwych, robiących wrażenie, motocyklach. Na scenie popisywały się przedszkolaki oraz różne zespoły na co dzień działające przy Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji w Dąbrowie. Specjalnie zagrała także działająca raptem od kilku miesięcy Gminna Orkiestra Dęta. Mogła się podobać. Wrażenie robiła różnorodność utworów, zademonstrowali słuchaczom nawet... Pszczółkę Maję!

IMG_8409.jpeg

A wieczór zarezerwowany był już dla tańca. Ludzie rozkręcali się przy muzyce zaproszonego do Dąbrowy zespołu Girls, po którym zainstalowała się Galaktica, bawiąc tłumy uczestników Festynu Dębowego prawie do 3 nad ranem.

IMG_8571.jpeg

Kolejny lokalny festyn dowiódł, że nasi mieszkańcy uwielbiają takie imprezy. Przychodzą na nie całymi rodzinami, bawią się, biesiadują i żałują, że właśnie wtedy czas biegnie najszybciej...

Opublikował(a): Katarzyna Gołębiowska-Jarek
Data publikacji: 25-06-2012 11:50
Przewiń do góry