Zamczysko 2019

"Zamczysko" 6-7 września 2019
 
Po raz jedenasty w Dąbrowie zagoszczą dźwięki rodem z krainy łagodności. Stanie się tak za sprawą kolejnej edycji Dąbrowskich Spotkań z Poezją Śpiewaną "Zamczysko". W programie znajdą się ballady poetyckie, utwory kabaretowe, folkowe, a nawet rockowe. Nie zabraknie oczywiście piosenek turystycznych, które od lat towarzyszą festiwalom poetyckim w Polsce. Na plenerowej scenie wystąpi 12 wykonawców. Każdy z dwóch dni, to ponad sześć godzin muzyki na żywo.

W piątek - 6 września - przed festiwalową publicznością zaprezentują się: Irena Hodowaniec, Robert Mazurkiewicz & Przemysław Bielawa, Piotr Pieńkowski i grupa Sąstąd. Będą również ballady rosyjskie z repertuaru Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego i Żanny Biczewskiej w wykonaniu Andrzeja Koryckiego i Dominiki Żukowskiej, a "piosenki z wybrzeża i morskie opowieści" przedstawi trójmiejska Formacja. 

W sobotę - 7 września - zagrają i zaśpiewają zespoły Na Piątym Progu, A Gdyby Tak, Grupa Na Swoim oraz Wszystkiego Najlepszego. Zwieńczeniem tegorocznego "Zamczyska" będzie koncert wokalisty i poety, znanego choćby z przeboju "Niebo do wynajęcia", Roberta Kasprzyckiego oraz cenionego wykonawcy młodego pokolenia - Skubasa.

Każdy z festiwalowych dni rozpoczyna się o godz. 18.00. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny. Tradycją jest nocne muzykowanie przy ognisku. W zabytkowym parku powstanie pole namiotowe i motelik polowy.

plakatB2_popr.jpeg

 

 

 

 

 

Opublikował(a): 
Data publikacji: 30-08-2019 13:22
Przewiń do góry