Informacja dotycząca przewozu uczniów do szkół i przedszkoli na terenie gminy Dąbrowa

Od września 2019 roku realizowane będą przewozy uczniów do szkół i przedszkoli znajdujących się na terenie gminy Dąbrowa.

Gmina Dąbrowa w otwartym postępowaniu przetargowym wybrała firmę PKS Opole do realizacji przewozów uczniów do szkół i przedszkoli na terenie gminy Dąbrowa. Przewozy będą się odbywać w dni nauki szkolnej, zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 2019/2020 od 02.09.2019 r. do 26.06.2020 r. oraz w dni, w których szkoła jest zobowiązana zapewnić uczniom zajęcia opiekuńczo-wychowawcze. Trasy autobusów zostały przyporządkowane do każdej ze szkół:

Prądy przez Siedliska i Sokolniki;

Lipowa przez Nową Jamkę i Ciepielowice;

Karczów do PSP Dąbrowa;

Skarbiszów, Żelazna przez Niewodniki do PSP Narok;

Osiedle Chróścina do PSP Chróścina;

Wszystkie trasy obejmują również dowóz dzieci do przedszkoli na terenie naszej gminy.

Dodatkowo w porozumieniu z Opolem uczniowie z terenu naszej gminy, którzy uczęszczają do szkoły w Sławicach będą mieli możliwość skorzystania z transportu na trasie Skarbiszów - Sławice - PSP Narok, a uczniowie PSP Chróścina mieszkający we Wrzoskach na trasie: Wrzoski - Chróścina Osiedle - PSP Chróścina.

Komunikacja dowozów szkolnych dopuszcza również przewóz osób w ramach publicznego transportu zbiorowego. Po ustaleniu ostatecznych godzin kursów przekażemy informację do wiadomości publicznej.

Gmina Dąbrowa w ramach realizacji przewozów zapewnia również przewóz i opiekę uczniów niepełnosprawnych z terenu naszej gminy do szkół specjalnych w Opolu.

Opublikował(a): 
Data publikacji: 22-08-2019 17:11
Przewiń do góry