Susza - szacowanie strat w uprawach

W związku z utrzymującym się zagrożeniem suszą rolniczą na terenie Gminy Dąbrowa oraz koniecznością wysyłania do Urzędu Wojewódzkiego regularnych raportów o ilości zgłoszonych wniosków producentów rolnych dotyczących szkód spowodowanych niekorzystnymi zjawiskami atmosferycznymi informuję, że w przypadku wystąpienia strat w uprawach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej spowodowanych w/w zjawiskami należy dokonywać zgłoszeń do Urzędu Gminy Dąbrowa wg. zamieszczonego poniżej wzoru.

Ponadto informuję, że z raportów Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach wynika, że na terenie Gminy Dąbrowa susza notowana jest na kategorii gleb I i II (piaski) w związku z tym szacowane będą tylko uprawy położone na tego typu glebach. Mapa kategorii gleb jest dostępna pod linkiem: http://www.susza.iung.pulawy.pl/mapa-kategorii/. Jednocześnie przypominamy, że szacowanie odbywa się na niewykoszonych uprawach.

DOCXDruk wniosku o szacowanie szkód - do pobrania (35,51KB)

Druk wniosku dostępny jest również w Urzędzie Gminy Dąbrowa w pokoju nr 104 oraz w biurze podawczym urzędu.

Telefon kontaktowy: 774641010 wew. 204

Wójt Gminy Dąbrowa