30 maja - Sesja Rady Gminy

Dnia 30 maja 2019 r. (czwartek) o godzinie 1400 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Dąbrowa, odbędzie się sesja Rady Gminy.

Porządek obrad:

1. Sprawy regulaminowe:
    1. otwarcie sesji,
    2. stwierdzenie prawomocności obrad,
    3. przyjęcie protokołu z ostatniej sesji.
  2. Sprawozdanie Wójta z działalności  w okresie między sesjami.
  3. Sprawozdanie z działalności Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Dąbrowie za rok 2018.
  4. Sprawozdanie z realizacji programu współpracy Gminy Dąbrowa z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego
    i wolontariacie za rok 2018.
  5. Ocena zasobów pomocy społecznej za 2018 r.
  6. Sprawozdanie z realizacji Gminnego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz ochrony ofiar przemocy w rodzinie w gminie Dąbrowa za 2018 r.
  7. Zmiana uchwały nr XXIV/162/16 z dnia 29 grudnia 2016r Rady Gminy Dąbrowa w sprawie przyjęcia i realizacji Gminnego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie na lata 2016-2020.
  8. Tryb i sposobu powoływania i odwoływania członków zespołu interdyscyplinarnego w Dąbrowie oraz szczegółowych warunków jego funkcjonowania.
  9. Przystąpienie do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego na obszarze Gminy Dąbrowa obejmującego część obrębu wsi Prądy w rejonie „węzła Opole Zachód”.
  10. Przyjęcie aktualizacji „Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Dąbrowa”.
  11. Wybory sołtysa i rady sołeckiej w sołectwie Żelazna.
  12. Określenie zasad udzielania dotacji z budżetu Gminy Dąbrowa na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków lub znajdującym się w gminnej ewidencji zabytków.
  13. Wystąpienie Gminy Dąbrowa ze Związku Gmin Śląska Opolskiego w Opolu.
  14. Ustalenie tygodniowego obowiązkowego wymiaru zajęć pedagoga, psychologa, logopedy, terapeuty pedagogicznego, doradcy zawodowego oraz nauczyciela pracującego z grupami obejmującymi dzieci 6 – letnie i dzieci młodsze w szkołach i przedszkolach prowadzonych przez Gminę Dąbrowa.
  15. Udzielenie dotacji z budżetu gminy dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbrowie.
  16. Zmiana Uchwały Nr IV/26/18 Rady Gminy Dąbrowa z dnia 20 grudnia 2018 r. w sprawie uchwalenia budżetu gminy Dąbrowa na 2019 rok.
  17. Zmiana uchwały Rady Gminy Dąbrowa Nr IV/25/18 z dnia 20 grudnia 2018 r. w sprawie uchwalenia wieloletniej prognozy finansowej.
  18. Załatwienie skargi z dnia 21.03.2019 r. na Dyrektora Gminnego Zespołu Ekonomiczno – Administracyjnego Szkół i Przedszkoli Pana Grzegorza Jeziorańskiego.
  19. Interpelacje radnych i odpowiedzi na interpelacje.
  20. Wolne wnioski i zapytania.

PRZEWODNICZĄCY
    RADY GMINY DĄBROWA