Minister odwiedził Żelazną

W Klubie Seniora w Żelaznej gościł wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed. Wizyta była wyróżnieniem dla gminy Dąbrowa, która jako jedyna na Opolszczyźnie skorzystała w tym roku z dwóch rządowych programów - Maluch+ oraz Senior +.

W spotkaniu z ministrem udział wzięli: wicewojewoda opolski Violetta Porowska, zastępca dyrektora Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Wojewódzkiego Sabina Wiatkowska, wójt Katarzyna Gołębiowska-Jarek, przewodniczący Rady Gminy Mariusz Konopa, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Dąbrowie Marzena Nowak, radni i sołtysi. Uczestniczyli w nim również seniorzy z klubów seniora w Dąbrowie i Żelaznej. Gościem specjalnym był zwycięzca programu "Mam Talent!" Lukas Gogol, który zaprezentował swoje muzyczne umiejętności.

Przypomnijmy, że gmina Dąbrowa zdobyła dwie promesy. Pierwszą - w wysokości 900 tys. złotych -  na utworzenie żłobka w Żelaznej (całkowity koszt inwestycji - 1,2 mln złotych) i drugą - w wysokości 150 tys. złotych - na remont oraz doposażenie świetlicy wiejskiej w Nowej Jamce i utworzenie w niej klubu seniora (całkowity koszt - 200 tys. złotych). Oba dofinansowania pozyskano z rządowych środków.

 

Opublikował(a): 
Data publikacji: 07-03-2019 16:19
Przewiń do góry